Bergodi a răbufnit la conferinţa de presă: ”Tu mă înveţi fotbal pe mine?” | VIDEO
”Jucătorii nu se mai ridică la nivelul tribunelor!”. Verdict dur după ultimele eşecuri ale Rapidului | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Chelsea - Everton 6-0. Cole Palmer a înscris patru goluri VIDEO | Chelsea - Everton 6-0. Cole Palmer a înscris patru goluri
VIDEO | Cristiano Bergodi, mesaj ferm după înfrângerea cu Sepsi! ”Trebuia să câştigăm” VIDEO | Cristiano Bergodi, mesaj ferm după înfrângerea cu Sepsi! ”Trebuia să câştigăm”
VIDEO | Bernd Storck este de partea lui Bergodi! ”Rapid a bătut-o pe FCSB” VIDEO | Bernd Storck este de partea lui Bergodi! ”Rapid a bătut-o pe FCSB”
VIDEO | Fiorentina - Genoa 1-1. Gazdele au fost cu gândul la sferturile din Conference League VIDEO | Fiorentina - Genoa 1-1. Gazdele au fost cu gândul la sferturile din Conference League

VIDEO | Parma - Sassuolo 1-3. Chiricheş a fost integralist la oaspeţi

Serie A Publicat de Andrei Ionascu pe 16 mai 2021

Sassuolo a câştigat meciul din deplasare cu Parma, scor 3-1, în etapa a 37-a din Serie A, transmis pe looksport.ro. Vlad Chiricheş a fost integralist pentru Sassuolo, iar Dennis Man şi Valentin Mihăilă n-au făcut parte din lotul Parmei, echipă deja retrogradată în Serie B.

Scorul la pauză a fost 1-1. Locatelli a deschis scorul în minutul 25 pentru oaspeţi, din penalty. Parma a egalat în minutul 32, prin veteranul Bruno Alves.

În repriza a doua, Parma şi-a creat mai multe ocazii de gol, dar Sassuolo a fost echipa mai incisivă. Defrel (62’) şi Boga (69’) au înscris pentru Sassuolo, care are patru victorii consecutive în deplasare.

Sassuolo şi-a consolidat locul 8 în Serie A şi are şanse mici la locul 7, ocupat de AS Roma, poziţie care asigură calificarea în Europa Conference League.

Parma are 8 eşecuri consecutive în Serie A. Dennis Man şi Valentin Mihăilă ratează finalul sezonului, din cauza unor accidentări.

Sursa foto: profimediaimages.ro