Mesaj pentru Horia Tecău Mesaj pentru Horia Tecău
Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie
VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj
Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri
"Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV "Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV
Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen

VIDEO ǀ Pauza a luat sfârşit, Serie A revine pe Look Sport! Fiorentina - AC Milan, sâmbătă de la 21:45 pe Look Sport 3 şi PrimaPlay.ro. Programul meciurilor din etapa a 13-a

Serie A Publicat pe 19 nov 2021

Fiorentina şi AC Milan se întâlnesc sâmbătă seară de la ora 21:45, pe Look Sport 3 şi PrimaPlay.ro! Unul din meciurile clasice din Serie A se dispută prima dată în acest sezon, în etapa a 13-a.

AC Milan e pe locul 2 în prima ligă italiană, în timp ce Fiorentina e sub locurile de cupele europene, pe 7. Dacă milanezii au 32 de puncte, fosta formaţie pentru care au jucat Adrian Mutu şi Ianis Hagi are 18 puncte. AC Milan are momentul mai bun, având cinci meciuri fără eşec în toate competiţiile, patru în campionat şi unul în Liga Campionilor.

Fiorentina e mai oscilantă, având două victorii şi trei eşecuri în ultimele runde. Ultima dată, în martie, când s-au întâlnit în meci direct, AC Milan a învins, pe terenul Fiorentinei, după un joc spectaculos, cu 3-2.

Ibrahimovic semnează prelungirea cu AC Milan!

Gazzetta dello Sport anunţă că atacantul Zlatan Ibrahimovic îşi va prelungi contractul cu AC Milan până în iunie 2023. Conducătorii din Serie A ar fi început discuţiile cu atacantul de 40 de ani.

El are cel mai mare saşariu de la AC Milan, cu 7 milioane de euro pe an, iar contractul său actual expiră în iunie 2022. Ibra a marcat trei goluri în opt meciuri în toate competiţiile de la începutul sezonului.

Din etapa a 13-a din Serie A, pe posturile Look Sport, PrimaPlay.ro şi pe site-ul looksport.ro se mai văd meciurile:

Atalanta – Spezia, sâmbătă de la 16:00, pe looksport.ro/ ppv1
Lazio – Juventus, sâmbătă de la 19:00, pe Look Sport şi PrimaPlay.ro
Sassuolo – Cagliari, duminică de la 13:30, pe Look Sport şi PrimaPlay.ro
Bologna – Venezia, duminică de la 16:00, pe Look Sport şi PrimaPlay.ro
Salernitana – Sampdoria, duminică de la 16:00, pe looksport.ro şi PrimaPlay.ro
Inter – Napoli, duminică de la 19:00, pe Look Sport 2 şi PrimaPlay.ro
Genoa – AS Roma, duminică de la 21:45, pe Look Sport 3 şi PrimaPlay.ro