”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia
VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League
VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion
VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”

VIDEO | Petrolul a făcut spectacol în Valea Domanului, 4-0 cu Reşiţa!

Liga II Publicat pe 6 sep 2020

Petrolul Ploieşti a făcut spectacol, duminică, în etapa a doua a Ligii 2, 4-0 în deplasarea de la CSM Reşiţa.

După 1-2 pe teren propriu cu Farul, Viorel Moldovan şi-a recuperat punctele în Valea Domanului ajutat şi de Alberto Cobrea, cel care, în minutul 36, a scăpat în poartă lovitura de cap modestă a lui Ekollo. Până la pauză, puştiul Mario Bratu a făcut 2-0 cu un şut la colţul scurt la care Cobrea nu a avut replică.

Dominarea găzarilor a continuat şi în startul reprizei a doua, iar Vajushi a avut nevoie de o execuţie plasată, din careu, pentru a duce scorul la 3-0, în timp ce la doar un minut distanţă (52) Pol Roige a plecat de la jumătatea terenului, l-a driblat pe Cobrea şi a făcut 4-0. Buş a obţinut un penalty, în minutul 74, dar Astafei a tras slab şi Raul Avram a apărat.

Petrolul obţine, astfel, primele trei puncte în noul sezon, iar Reşiţa lui Pelici, care a stat în prima rundă, începe cu stângul.