Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League
PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe
AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League
A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO
VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin” VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin”
Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | PETROLUL RĂMÂNE ÎN LUPTA PENTRU LIGA 1. ARNĂUTU ŞI MOLDOVEANU AU REZOLVAT MECIUL CU ENERGETICIANUL

Video Publicat pe 20 mar 2019

Petrolul a câştigat cu 2-0 meciul de pe teren propriu cu Energeticianul. Prahovenii au avut prima ocazie în minutul 4, dar intervenţia lui Axinte a păstrat scorul intact. Formaţia din Ploieşti a continuat să atace şi a trecut iar pe lângă gol. Ba mai mult, lupii s-au ales şi cu o lovitură de pedeapsă. Marinescu a tras de la punctul cu var, dar nu a reuşit să-l învingă pe Axinte. În minutul 19, goalkeeperul oaspeţilor nu a mai avut ce face la şutul lui Sergiu Arnăutu. După revenirea de la vestiare, Petrolul a fost aproape de 2-0 la şutul grecului Saris. Robert Petre putea egala pe final, dar mingea s-a dus mult pe lângă poartă. Dacă oaspeţii nu au reuşit să înscrie, au mai făcut-o o dată gazdele. Golul a venit din gheata fostului dinamovist Robert Moldoveanu. După acest rezultat, Petrolul Ploieşti rămâne în cursa pentru Liga 1. Prahovenii sunt pe 5 în eşalonul secund, cu 53 de puncte. Energeticianul este pe 9, cu 31 de puncte.