VIDEO | Cupa României, 16-imi de finală. Baia Mare - Poli Iaşi 1-0, LIVE pe Look Sport+. Petrolul - FC U Craiova, de la 18:45, Mioveni - Rapid, de la 21:30
Dragoş Nicolae Mădăraş l-a învins pe Filip Jianu, în primul tur al turneului challenger de la Bucureşti
Iuliu Mureşan vrea un fost CFR-ist: Tiago Lopes, liber de contract din martie, e aproape de Dinamo! Iuliu Mureşan vrea un fost CFR-ist: Tiago Lopes, liber de contract din martie, e aproape de Dinamo!
Presa internaţională anunţă mişcări de trupe pe băncile marilor echipe. Unde ar urma să ajungă Pirlo şi Zidane Presa internaţională anunţă mişcări de trupe pe băncile marilor echipe. Unde ar urma să ajungă Pirlo şi Zidane
Giani Kiriţă, discurs dureros despre Dinamo: "Nu văd o ieşire!". Marile probleme ale echipei din Ştefan cel Mare Giani Kiriţă, discurs dureros despre Dinamo: "Nu văd o ieşire!". Marile probleme ale echipei din Ştefan cel Mare
Viteza ireală atinsă de Cristiano Ronaldo, în meciul de Premier League cu West Ham Viteza ireală atinsă de Cristiano Ronaldo, în meciul de Premier League cu West Ham

VIDEO | Petrolul, victorie la debutul Ligii 2, 2-0 cu Poli Iaşi

Liga II Publicat pe 31 iul 2021

Sezonul 2021/2022 din Liga 2 a început la Look Sport+, sâmbătă, cu meciul dintre Petrolul şi Poli Iaşi, câştigat de gazde cu 2-0 după 90 de minute dominate clar.

După o primă repriză în care Diarra Sory a ratat o mare ocazie în minutul 22, când nu a putut trimite mingea în poartă din şase metri, ploieştenii au rezolvat meciul după pauză. Mai întâi Tudor Şaim (75) a deschis scorul cu un şut din careu, deviat, apoi ezerva Mario Bratu (83) a făcut 2-0 cu un alt şut la care Popescu a rămas fără replică.