Continuă războiul dintre CSA Steaua şi FCSB! Ce s-a întâmplat cu pagina Peluzei Nord Continuă războiul dintre CSA Steaua şi FCSB! Ce s-a întâmplat cu pagina Peluzei Nord
La doar doi ani de la înfiinţare, CSM Constanţa câştigă titlul naţional la baschet feminin La doar doi ani de la înfiinţare, CSM Constanţa câştigă titlul naţional la baschet feminin
VIDEO | Abdallah, intrare horror la Benzar. Jucătorul celor de la Botoşani a fost scos cu ambulanţa de pe teren VIDEO | Abdallah, intrare horror la Benzar. Jucătorul celor de la Botoşani a fost scos cu ambulanţa de pe teren
”Din păcate ne afectează”. Florin Pîrvu, dezamăgit de remiza cu ultima clasată ”Din păcate ne afectează”. Florin Pîrvu, dezamăgit de remiza cu ultima clasată
E gata! Prima lovitură de la Rapid din această vară. Jucătorul a fost anunţat în Giuleşti E gata! Prima lovitură de la Rapid din această vară. Jucătorul a fost anunţat în Giuleşti
VIDEO | FC Botoşani - Dinamo 1-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Abdallah, intrare horror la Benzar VIDEO | FC Botoşani - Dinamo 1-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Abdallah, intrare horror la Benzar

VIDEO | Poli Iaşi câştigă dramatic cu Craiova şi e în semifinalele Cupei. Rednic se află abia la prima victorie cu echipa moldoveană

Fotbal Internațional Publicat pe 4 mar 2020

Politehnica Iaşi s-a calificat în semifinalele Cupei României, după ce a învins, în aceastî seară, pe teren propriu, Universitatea Craiova, cu scorul de 3-2. Aceasta este prima victorie a lui Mircea Rednic de când a preluat echipa ieşeană, în această iarnă. În cele 5 meciuri anterioare disputate cu „Puriul” antrenor, toate în campionat, ieşenii obţinuseră un singur punct şi au pierdut patru partide.

În această seară, Poli a deschis scorul rapid, în minutul 12, prin Breeveld. Cu 3 minute înainte de final, Horşia a majorat diferenţa şi ieşenii erau pe cai mari. Repriza secundă, sau cel puţin o bună parte din aceasta, le-a aparţinut oaspeţilor. În minutul 52, Nistor a transformat un penalty şi a redus din diferenţă. Şi tot el a egalat, în minutul 90, când se părea că meciul va intra în prelungiri. Numai că doar câteva zeci de secunde mai târziu, Breeveld a făcut 3-2 şi i-a calificat pe ieşeni în semifinale. În penultimul act al competiţiei mai erau calificate Dinamo şi Sepsi Sfântu Gheorghe. Cea de-a patra echipă calificată şi ultima va fi aflată mâine, la finalul confruntării dintre Hermannstadt şi FCSB. Partida va fi transmisă în direct de Look Plus, mâine, de la ora 20.00.