NEWS ALERT | Nu se poate aşa ceva! Încă un "tricolor" s-a accidentat înainte de EURO NEWS ALERT | Nu se poate aşa ceva! Încă un "tricolor" s-a accidentat înainte de EURO
VIDEO | Sepsi - FCSB, astăzi, de la 21:45, în direct la Prima Sport 1! „Roş-albaştri” , aproape de titlu după 9 ani de aşteptare VIDEO | Sepsi - FCSB, astăzi, de la 21:45, în direct la Prima Sport 1! „Roş-albaştri” , aproape de titlu după 9 ani de aşteptare
VIDEO | Farul - Rapid, astăzi, de la 19:00, în direct la Prima Sport 1! Duel între două echipe aflate în forme diametral opuse VIDEO | Farul - Rapid, astăzi, de la 19:00, în direct la Prima Sport 1! Duel între două echipe aflate în forme diametral opuse
VIDEO | ”U” Cluj - Poli Iaşi, astăzi, de la 16:45, în direct la Prima Sport 1! Trupa lui Neluţu Sabău, fără victorie de 3 etape VIDEO | ”U” Cluj - Poli Iaşi, astăzi, de la 16:45, în direct la Prima Sport 1! Trupa lui Neluţu Sabău, fără victorie de 3 etape
"Am fugit de acasă, am dormit o noapte în lift". Motivul pentru care Mihai Stoica a recurs la un gest extrem "Am fugit de acasă, am dormit o noapte în lift". Motivul pentru care Mihai Stoica a recurs la un gest extrem
VIDEO | Juventus a pierdut returul cu Lazio, dar s-a calificat în finala Coppa Italia VIDEO | Juventus a pierdut returul cu Lazio, dar s-a calificat în finala Coppa Italia

VIDEO | Politehnica Timişoara - Steaua 2-1. Bănăţenii au întors scorul pe final şi au declanşat sărbătoarea pe "Dan Păltinişanu"

Liga II Publicat pe 28 nov 2021

Politehnica Timişoara a învins Steaua, scor 2-1, în direct la Look Sport+, într-un meci în care bănăţenii au fost conduşi cu 1-0 până în minutul 82. Mera şi Ursu, cu două lovituri de cap, au adus victoria mult aşteptată de fanii de pe "Dan Păltinişanu".

După un început echilibrat de meci, bucureştenii lui Daniel Opriţa au lovit primii, în minutul 29, când Rareş Enceanu a apărut excelent la 11 metri, a reluat cu dreptul, din prima, şi a deschis scorul.

A durat 12 minute până Poli a găsit replica, dar lovitura de cap a lui Scutaru, după un corner, a lovit bara transversală şi Steaua a intrat cu avantaj la pauză.

Unul pe care l-a menţinut până în minutul 81, când Octavian Ursu s-a desprins excelent din marcaj, a reluat imparabil cu capul şi a restabilit egalitatea, declanşând sărbătoarea printre fanii veniţi pe "Dan Păltinişanu".

Pe final, în minutul 88, căpitanul gazdelor, Mera, a apărut perfect la o centrare de pe partea dreaptă, a reluat excelent cu capul şi a întors scorul!

Cu victoria în faţa Stelei, Poli urcă la 17 puncte, dar rămâne pe locul al 15-lea. Steaua ratează şansa de a egala FC Buzău în clasament, militarii ocupând locul al cincilea, cu 25 de puncte.