VIDEO | Corvinul - Mioveni, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au marcat de două ori în trei minute VIDEO | Corvinul - Mioveni, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au marcat de două ori în trei minute
Max Verstappen, de neoprit! A câştigat cursa sprint şi apoi şi calificările la Grand Prix-ul Chinei Max Verstappen, de neoprit! A câştigat cursa sprint şi apoi şi calificările la Grand Prix-ul Chinei
Ar putea fi primul transfer a lui Dan Petrescu la CFR Cluj. „Va juca din vară la CFR” Ar putea fi primul transfer a lui Dan Petrescu la CFR Cluj. „Va juca din vară la CFR”
Decizia luată de FIFA care i-ar afecta pe agenţi! "Cea mai mare parte a acestor bani pleacă din fotbal" Decizia luată de FIFA care i-ar afecta pe agenţi! "Cea mai mare parte a acestor bani pleacă din fotbal"
VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor”. Echipele probabile! VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor”. Echipele probabile!
Volei feminin | Eliza Inneh, componenta naţionalei, campioană în Polonia şi MVP al finalei Volei feminin | Eliza Inneh, componenta naţionalei, campioană în Polonia şi MVP al finalei

VIDEO | PORTO CÂŞTIGĂ CU EMOŢII CU GIL VICENTE

Video Publicat pe 29 ian 2020

FC Porto se impune greu cu Gil Vicente, 2-1, într-un meci din etapa a 10-a din Primeira Liga. În direct pe Look Sport, oaspeţii au reuşit să marcheze primii în ultimul minut al primei reprize, prin Lima. Însă Porto a revenit şi a egalat în minutele suplimentare ale primei reprize, când Marcano a reluat spectaculos cu capul din apropiere şi l-a învins pe portarul Denis.

După pauză, la 12 minute de la reluarea jocului, Sergio Oliveira le-a adus în avantaj pe gazde, după care, Gil Vicente a rămas în inferioritate din minutul 72, atunci când Alfonso a văzut al doilea galben şi a fost nevoit să părăsească terenul.

După această victorie, Porto face 44 de puncte şi se menţine pe locul secund, la 7 lungimi în urma liderului Benfica. Gil Vicente se află acum pe poziţia a noua, cu 22 de puncte.