VIDEO | PORTO CÂȘTIGĂ DERBY-UL CU BENFICA ȘI RELANSEAZĂ LUPTA PENTRU TITLU - LOOKSPORT
Noutăți Primeira Liga Video

VIDEO | PORTO CÂȘTIGĂ DERBY-UL CU BENFICA ȘI RELANSEAZĂ LUPTA PENTRU TITLU

FC Porto a reușit să se impună în această seară, pe teren propriu, 3-2 în fața marii rivale Bendica. În direct pe Look Sport 3, Oliveira a deschis scorul după 10 minute pentru gazde, însă bucuria a ținut doar 8 minute, pentru că Vinicius a restabilit egalitatea.

Porto a terminat prima repriză în stil de mare echipă și s-a desprins pe tabelă, Mai întâi, Telles a transformat un penalty, în minutul 38, după care Dias și-a trimis mingea în propria poartă, în ultimul minut al primei reprize, iar „dragonii” aveau două goluri avantaj la pauză. În partea a doua a meciului, Benfica s-a apropiat periculos, după ce același Vinicius a reușit „dubla”, la 5 minute de la reluarea jocului. Însă oaspeții nu au izbutit mai mult și astfel înregistrează al doilea eșec din 20 de meciuri, iar campionatul se relansează. Benfica are 54 de puncte și e în continuare lider, dar Porto s-a apropiat periculos la numai 4 lungimi, iar titlul se joacă până la final.