Bogdan Lobonţ surprinde înainte de meciul cu FCSB. ”Eu nu pot să schimb nimic” Bogdan Lobonţ surprinde înainte de meciul cu FCSB. ”Eu nu pot să schimb nimic”
VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
Rapidiştii s-au plictisit de derby-uri Rapidiştii s-au plictisit de derby-uri
Spectacolul Lord of the Dance se pregăteşte de o nouă sală plină pe 21 mai, la Bucureşti Spectacolul Lord of the Dance se pregăteşte de o nouă sală plină pe 21 mai, la Bucureşti
”Ne gândim doar la victorie”. Elias Charalambous vrea să încheie lupta la titlu în derby-ul cu Rapid ”Ne gândim doar la victorie”. Elias Charalambous vrea să încheie lupta la titlu în derby-ul cu Rapid
Adrian Mutu, ofertat de liderul unui campionat! Unde ar putea ajunge tehnicianul Adrian Mutu, ofertat de liderul unui campionat! Unde ar putea ajunge tehnicianul

VIDEO | PORTO PIERDE SURPRINZĂTOR CU BRAGA. „DRAGONII” AU RATAT INCLUSIV DOUĂ LOVITURI DE LA 11 METRI

Video Publicat pe 18 ian 2020

FC Porto a fost învinsă în propriul fief de Sporting Braga, 1-2, într-un meci din campionatul Portugaliei, transmis în direct de Look Sport. Brazilianul Fransergio a deschis scorul pentru oaspeţi încă din minutul 5, iar Porto a ratat cât pentru cinci meciuri. Gazdele ar fi putut egala în finalul primei reprize, dar Telles a ratat un penalty. În repriza secundă, în minutul 56, a fost rândul lui Soares să rateze de la 11 metri, spre disperarea fanilor. Însă tot el a înscris două minute mai târziu şi a reanimat tribunele.

Când toată lumea se aştepta ca Porto să marcheze şi golul victoriei, oaspeţii au lovit decisiv cu un sfert de oră înainte de final. Paulinho l-a învins pe Marchesin şi Braga a plecat cu toate punctele.

După acest eşec, Porto se menţine pe locul secund cu 41 de puncte, la 11 în faţa echipei de pe 3, Famalicao. Numai că, Benfica a profitat din plin, iar după victoria cu rivala Sporting s-a desprins la 7 lungimi în faţa lui Porto, care mai păstrează şanse mai degrabă teoretice la titlu.