VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul fostelor campioane VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul fostelor campioane
CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin
Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart
Mesaj pentru Horia Tecău Mesaj pentru Horia Tecău
Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie
VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj

VIDEO | PORTO PIERDE SURPRINZĂTOR CU BRAGA. „DRAGONII” AU RATAT INCLUSIV DOUĂ LOVITURI DE LA 11 METRI

Video Publicat pe 18 ian 2020

FC Porto a fost învinsă în propriul fief de Sporting Braga, 1-2, într-un meci din campionatul Portugaliei, transmis în direct de Look Sport. Brazilianul Fransergio a deschis scorul pentru oaspeţi încă din minutul 5, iar Porto a ratat cât pentru cinci meciuri. Gazdele ar fi putut egala în finalul primei reprize, dar Telles a ratat un penalty. În repriza secundă, în minutul 56, a fost rândul lui Soares să rateze de la 11 metri, spre disperarea fanilor. Însă tot el a înscris două minute mai târziu şi a reanimat tribunele.

Când toată lumea se aştepta ca Porto să marcheze şi golul victoriei, oaspeţii au lovit decisiv cu un sfert de oră înainte de final. Paulinho l-a învins pe Marchesin şi Braga a plecat cu toate punctele.

După acest eşec, Porto se menţine pe locul secund cu 41 de puncte, la 11 în faţa echipei de pe 3, Famalicao. Numai că, Benfica a profitat din plin, iar după victoria cu rivala Sporting s-a desprins la 7 lungimi în faţa lui Porto, care mai păstrează şanse mai degrabă teoretice la titlu.