Suarez, cuvinte frumoase despre o "ţintă" a Barcelonei: "E un jucător grozav" Suarez, cuvinte frumoase despre o "ţintă" a Barcelonei: "E un jucător grozav"
Elvir Koljic continuă la U Craiova: "«Dragonul» nostru a semnat un nou contract". Pe ce perioadă este valabil contractul Elvir Koljic continuă la U Craiova: "«Dragonul» nostru a semnat un nou contract". Pe ce perioadă este valabil contractul
VIDEO | Grozavu, declaraţia zilei după ce s-a aflat că Sepsi poate pierde la ”masa verde” meciul cu Poli Iaşi VIDEO | Grozavu, declaraţia zilei după ce s-a aflat că Sepsi poate pierde la ”masa verde” meciul cu Poli Iaşi
OFICIAL | Toni Petrea, noul antrenor al FCSB-ului: "Clubul nostru îi urează bun venit şi să aibă parte de cât mai multe succese" OFICIAL | Toni Petrea, noul antrenor al FCSB-ului: "Clubul nostru îi urează bun venit şi să aibă parte de cât mai multe succese"
Programul DDB ia amploare. 8.000 de membri şi noi posibilităţi pentru fani Programul DDB ia amploare. 8.000 de membri şi noi posibilităţi pentru fani
Portugalia îşi poate desemna campioana azi! Porto, la 90 de minute de câştigarea unui nou titlu. Partida cu Sporting e de la 23:30 pe LOOK SPORT 3 Portugalia îşi poate desemna campioana azi! Porto, la 90 de minute de câştigarea unui nou titlu. Partida cu Sporting e de la 23:30 pe LOOK SPORT 3

VIDEO | PSG CÂŞTIGĂ DERBY-UL DE LA SAINT-ETIENNE, DAR GAZDELE AU JUCAT APROAPE TOT MECIUL ÎN 10

Video Publicat pe 16 dec 2019

Paris Saint-Germain s-a impus fără emoţii pe terenul lui AS Saint-Etienne, 4-0, într-un meci din etapa a 18-a din Ligue 1, transmis în direct de Look Sport 3. Paredes a deschis scorul pentru parizieni, când nu trecuseră nici 10 minute, după care, la scurt timp gazdele au rămas în inferioritate, după ce Aholou a văzut direct roşu (minutul 25).

Din acest moment, pe teren a existat o singură echipă, PSG, care a mai marcat de trei ori. Mbappe a reuşit „dubla” (minutele 43 şi 89), iar Icardi şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor (72).

După acest succes, PSG acumulează 42 de puncte şi se află pe primul loc în Ligue 1. De cealaltă parte, Saint-Etienne are abia 25 de puncte şi e doar pe locul 11.