VIDEO | Derby-ul ultimelor clasate din play-off, Clinceni - Botoşani, de la 17:30 pe Look Sport. Echipele de start VIDEO | Derby-ul ultimelor clasate din play-off, Clinceni - Botoşani, de la 17:30 pe Look Sport. Echipele de start
U Craiova vrea să dispute cu spectatori meciul cu CFR Cluj. Anunţul lui Sorin Cârţu U Craiova vrea să dispute cu spectatori meciul cu CFR Cluj. Anunţul lui Sorin Cârţu
Mihai Popescu, pregătit de duelurile cu Ianis Hagi din Scoţia: ”Să sperăm că ne vom întâlni” Mihai Popescu, pregătit de duelurile cu Ianis Hagi din Scoţia: ”Să sperăm că ne vom întâlni”
Primul jucător care pleacă din Gruia: Golofca, vândut de CFR la Sepsi! Primul jucător care pleacă din Gruia: Golofca, vândut de CFR la Sepsi!
"Va fi o revoluţie forţată!". Ce scriu italienii despre viitorul lui Man şi Mihăilă "Va fi o revoluţie forţată!". Ce scriu italienii despre viitorul lui Man şi Mihăilă
Trei reveniri de senzaţie la naţionala României şi cinci nume grele lipsă! Stranierii convocaţi de Mirel Rădoi Trei reveniri de senzaţie la naţionala României şi cinci nume grele lipsă! Stranierii convocaţi de Mirel Rădoi

VIDEO | PSG e în sferturile de finală ale Cupei Franţei, după victoria clară cu Lille! Mbappe a reuşit o 'dublă'

PSG Publicat de Andrei Ionascu pe 17 mar 2021

Paris Saint-Germain s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Franţei, după victoria pe teren propriu cu Lille, scor 3-0. PSG este deţinătoarea trofeului şi echipa cu cele mai multe titluri.

Mario Icardi a deschis scorul în minutul 9. Parizienii şi-au dublat avantajul până la pauză, prin Kylian Mbappe, din penalty, în minutul 41.

În minutul 78, Yazici a ratat un penalty pentru Lille. Portarul Keylor Navas a avut o intervenţie excelentă.

În minutul 90+3, Mbappe a stabilit scorul final, după un contraatac devastator.

PSG are în palmares 13 Cupe ale Franţei.