ULTIMA ORĂ | E clar! Ioan Andone nu mai revine la Dinamo. "Fălcosul", noul preşedinte al echipei FC Voluntari ULTIMA ORĂ | E clar! Ioan Andone nu mai revine la Dinamo. "Fălcosul", noul preşedinte al echipei FC Voluntari
OFICIAL | Steaua a fost desemnată campioană! OFICIAL | Steaua a fost desemnată campioană!
Sezonul cu cele mai multe penalty-uri din istoria LaLiga! Surpriză: Real Madrid nu e lider. Campionatul important care deţine recordul absolut Sezonul cu cele mai multe penalty-uri din istoria LaLiga! Surpriză: Real Madrid nu e lider. Campionatul important care deţine recordul absolut
Totul pentru Casa Liga 1! Trei mutări reuşite de Mititelu la FC U Craiova Totul pentru Casa Liga 1! Trei mutări reuşite de Mititelu la FC U Craiova
Galcă, o nouă performanţă în CV: a promovat în prima ligă din Danemarca! Galcă, o nouă performanţă în CV: a promovat în prima ligă din Danemarca!
Dobre a prins 12 minute, în meciul în care echipa sa a făcut scorul campionatului Dobre a prins 12 minute, în meciul în care echipa sa a făcut scorul campionatului

VIDEO | PSG TREMURĂ LA MONTPELLIER, DAR PLEACĂ ACASĂ CU TOATE PUNCTELE

Ligue 1 Publicat pe 7 dec 2019

PSG s-a impus la Montpellier. 3-1, după o primă repriză în care a fost condusă de gazde. În direct pe Look Plus, meciul a început cum nu se putea mai prost pentru Thomas Tuchel. Antrenorul parizienilor i-a pierdut rapid pe Kimpembe şi Kouassi, în minutele 18 şi 25, ambii accidentanţi. Iar pentru ca tacâmul să fie complet, Paredes şi-a deviat mingea în propria poartă, cu 4 minute înainte de pauză, astfel că Montpellier a intrat la cabine în avantaj.

Un moment important s-a produs în minutul 72, când Mendes le-a lăsat pe gazde în 10, după ce a văzut al doilea cartonaş galben. Imediat, Montpellier a fost pedepsită şi s-a prăbuşit sub asalturile parizienilor, care au marcat de trei ori, prin Neymar (minutul 74), Mbappe (76) şi Icardi (81).

Graţie acestui succes, PSG face 39 de puncte, este lider în Ligue 1 şi se menţine la 8 puncte în faţa lui Marseille. De partea cealaltă, Montpellier e pe locul 8 şi are 24 de puncte.