Andrei Borza a oferit prima reacţie după scandalul ieşirii în club: „Vreau să arăt tuturor că sunt cel mai bun!” Andrei Borza a oferit prima reacţie după scandalul ieşirii în club: „Vreau să arăt tuturor că sunt cel mai bun!”
”Vei antrena FCSB?”. Marius Şumudică recunoaşte: ”V-am spus!”
Anunţul făcut de Dan Şucu înaintea partidei cu Universitatea Craiova. ”Echipa are nevoie de noi!” Anunţul făcut de Dan Şucu înaintea partidei cu Universitatea Craiova. ”Echipa are nevoie de noi!”
Pleacă Rrahmani din Giuleşti? Bergodi a făcut anunţul pe care toţi fanii Rapidului îl aşteptau Pleacă Rrahmani din Giuleşti? Bergodi a făcut anunţul pe care toţi fanii Rapidului îl aşteptau
Au bătut palma! Manchester City a realizat un transfer ce va intra în istorie Au bătut palma! Manchester City a realizat un transfer ce va intra în istorie
Discuţia dintre Edi Iordănescu şi Mircea Lucescu. ”Am ascultat, nu am intervenit în discuţia lor” Discuţia dintre Edi Iordănescu şi Mircea Lucescu. ”Am ascultat, nu am intervenit în discuţia lor”

VIDEO | PSG TREMURĂ LA MONTPELLIER, DAR PLEACĂ ACASĂ CU TOATE PUNCTELE

Ligue 1 Publicat pe 7 dec 2019

PSG s-a impus la Montpellier. 3-1, după o primă repriză în care a fost condusă de gazde. În direct pe Look Plus, meciul a început cum nu se putea mai prost pentru Thomas Tuchel. Antrenorul parizienilor i-a pierdut rapid pe Kimpembe şi Kouassi, în minutele 18 şi 25, ambii accidentanţi. Iar pentru ca tacâmul să fie complet, Paredes şi-a deviat mingea în propria poartă, cu 4 minute înainte de pauză, astfel că Montpellier a intrat la cabine în avantaj.

Un moment important s-a produs în minutul 72, când Mendes le-a lăsat pe gazde în 10, după ce a văzut al doilea cartonaş galben. Imediat, Montpellier a fost pedepsită şi s-a prăbuşit sub asalturile parizienilor, care au marcat de trei ori, prin Neymar (minutul 74), Mbappe (76) şi Icardi (81).

Graţie acestui succes, PSG face 39 de puncte, este lider în Ligue 1 şi se menţine la 8 puncte în faţa lui Marseille. De partea cealaltă, Montpellier e pe locul 8 şi are 24 de puncte.