VIDEO | PSG TREMURĂ LA MONTPELLIER, DAR PLEACĂ ACASĂ CU TOATE PUNCTELE - LOOKSPORT
Ligue 1 Noutăți Video

VIDEO | PSG TREMURĂ LA MONTPELLIER, DAR PLEACĂ ACASĂ CU TOATE PUNCTELE

PSG s-a impus la Montpellier. 3-1, după o primă repriză în care a fost condusă de gazde. În direct pe Look Plus, meciul a început cum nu se putea mai prost pentru Thomas Tuchel. Antrenorul parizienilor i-a pierdut rapid pe Kimpembe și Kouassi, în minutele 18 și 25, ambii accidentanți. Iar pentru ca tacâmul să fie complet, Paredes și-a deviat mingea în propria poartă, cu 4 minute înainte de pauză, astfel că Montpellier a intrat la cabine în avantaj.

Un moment important s-a produs în minutul 72, când Mendes le-a lăsat pe gazde în 10, după ce a văzut al doilea cartonaș galben. Imediat, Montpellier a fost pedepsită și s-a prăbușit sub asalturile parizienilor, care au marcat de trei ori, prin Neymar (minutul 74), Mbappe (76) și Icardi (81).

Grație acestui succes, PSG face 39 de puncte, este lider în Ligue 1 și se menține la 8 puncte în fața lui Marseille. De partea cealaltă, Montpellier e pe locul 8 și are 24 de puncte.