Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri
"Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV "Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV
Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen
VIDEO | Farul - CFR Cluj 1-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Munteanu, gol de mare rafinament VIDEO | Farul - CFR Cluj 1-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Munteanu, gol de mare rafinament
”E un punct cât o victorie”. Aniversare fericită pentru Marius Măldărăşanu ”E un punct cât o victorie”. Aniversare fericită pentru Marius Măldărăşanu
Bogdan Andone ratează dramatic o victorie mare. Bogdan Andone ratează dramatic o victorie mare.

VIDEO | PSG, VICTORIE DE SERVICIU LA NANTES

Video Publicat pe 5 feb 2020

PSG s-a impus în această seară pe terenul lui Nantes cu 2-1, într-un meci din etapa a 23-a din Ligue 1. Primul gol, marcat în minutul 29, a venit după o acţiune purtată în viteză şi încheiată cu o centrare excelentă trimisă de Mbappe. Di Maria a răspuns prezent şi a şutat puternic din interiorul careului, iar un alt argentinian, Icardi, a deviat decisiv în poartă.

În repriza secundă, Parisul s-a desprins la două goluri diferenţă, după ce Di Maria a executat un corner, iar Kehrer a reluat imparabil cu capul şi l-a învins pe portarul Petric. „Canarii” au răspuns prin Simon, care a reuşit o acţiune personală de excepţie, la capătul căreia a redus din handicap. A fost însă prea puţin pentru ca Nantes să obţină măcar un punct.

După acest succes, PSG se menţine pe primul loc în Ligue 1 şi are 58 de puncte. De cealaltă parte, Nantes are 32 de puncte şi se află în acest moment pe locul 10.