VIDEO | PSG, VICTORIE DE SERVICIU LA NANTES - LOOKSPORT
Ligue 1 Noutăți Video

VIDEO | PSG, VICTORIE DE SERVICIU LA NANTES

PSG s-a impus în această seară pe terenul lui Nantes cu 2-1, într-un meci din etapa a 23-a din Ligue 1. Primul gol, marcat în minutul 29, a venit după o acțiune purtată în viteză și încheiată cu o centrare excelentă trimisă de Mbappe. Di Maria a răspuns prezent și a șutat puternic din interiorul careului, iar un alt argentinian, Icardi, a deviat decisiv în poartă.

În repriza secundă, Parisul s-a desprins la două goluri diferență, după ce Di Maria a executat un corner, iar Kehrer a reluat imparabil cu capul și l-a învins pe portarul Petric. „Canarii” au răspuns prin Simon, care a reușit o acțiune personală de excepție, la capătul căreia a redus din handicap. A fost însă prea puțin pentru ca Nantes să obțină măcar un punct.

După acest succes, PSG se menține pe primul loc în Ligue 1 și are 58 de puncte. De cealaltă parte, Nantes are 32 de puncte și se află în acest moment pe locul 10.