CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin
Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart
VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Ganea reia spectaculos VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Ganea reia spectaculos
Mesaj pentru Horia Tecău Mesaj pentru Horia Tecău
Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie
VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj

VIDEO | Punct final în trilogia Miocic - Cormier, după un adevărat thriller! Miocic, cel mai bun "greu" din istoria UFC, după o victorie spectaculoasă

UFC Publicat pe 16 aug 2020

Galele UFC din 2020 sunt LIVE pe posturile Look şi vă sunt prezentate de Casa Pariurilor.

Stipe Miocic l-a învins la decizie pe Daniel Cormier, în main event-ul UFC 252, şi şi-a păstrat centura de campion mondial la categoria grea, după un meci extrem de spectaculos, transmis în direct de LookSport 3 Motors & Fights.

Miocic şi Cormier s-au aflat faţă în faţă pentru a treia oară în ringul UFC şi au oferit cel mai bun meci de până acum chiar în finalul "trilogiei".

Miocic s-a impus prin decizie unanimă, după 5 runde epuizante, la capătul cărora învinsul, Daniel Cormier, a vorbit deschis despre retragere.

Campionul mondial en-titre ajunge la un record 8-1 din 2015 până în prezent, cu 6 dintre cele opt victorii venind în meciuri pentru centură.