Gigi Becali, anunţ de ultimă oră. Ce se întâmplă cu jucătorii de la FCSB după prelungirea stării de urgenţă Gigi Becali, anunţ de ultimă oră. Ce se întâmplă cu jucătorii de la FCSB după prelungirea stării de urgenţă
Decizia luată de PSG în cazul lui Icardi. Inter cere 70 de milioane de euro pentru argentinian Decizia luată de PSG în cazul lui Icardi. Inter cere 70 de milioane de euro pentru argentinian
Manchester United şi-a luat portar un puşti de 16 ani. „E un sentiment suprareal, n-am crezut când am aflat de interesul lor” Manchester United şi-a luat portar un puşti de 16 ani. „E un sentiment suprareal, n-am crezut când am aflat de interesul lor”
Variantă din Premier League pentru Denis Man. O echipă din Top 10 s-a interesat de jucătorul de la FCSB Variantă din Premier League pentru Denis Man. O echipă din Top 10 s-a interesat de jucătorul de la FCSB
Ruşii răspund acuzaţiei că ar fi mituit oficiali ai FIFA pentru a primi organizarea Mondialului din 2018. Mesajul purtătorului de cuvânt al Kremlinului Ruşii răspund acuzaţiei că ar fi mituit oficiali ai FIFA pentru a primi organizarea Mondialului din 2018. Mesajul purtătorului de cuvânt al Kremlinului
O legendă a NBA va conduce echipa lui Tătăruşanu. Anunţul făcut de Jean-Michel Aulas O legendă a NBA va conduce echipa lui Tătăruşanu. Anunţul făcut de Jean-Michel Aulas

VIDEO | „Puştiul-minune” Haaland marchează din nou şi Dortmund câştigă fără emoţii la Bremen

Borussia Dortmund Publicat pe 22 feb 2020

Borussia Dortmund s-a impus la Bremen, scor 2-0. într-un meci din etapa a 23-a din Bundesliga. În direct pe Look Sport, oaspeţii au lovit mai întâi prin fundaşul francez Axel Zagadou, în minutul 52, după care şi-a trecut numele pe lista marcatorilor şi „puştiul minune” al Dortmundului, norvegianul Erling Haaland. Fotbalistul în vârstă de 20 de ani are o perioadă de excepţie la Dortmund. A marcat în ultimele 3 meciuri cel puţin câte un gol, iar de la venirea sa în Germania, în 8 meciuri în toate competiţiile, a înscris deja de 12 ori.

După victoria de azi, Dortmund face 45 de puncte şi se află pe locul secund, la 4 lungimi în spatele liderului Bayern. De cealaltă parte, Werder se află într-o poziţie ingrată. Trupa din Bremen are abia 17 puncte şi e pe locul 17, penutimul.