Jose Mourinho şi-a recunoscut greşeala după ce i-a scos pe jucătorii lui Tottenham în parc: ”Acţiunile mele n-au fost pe aceeaşi linie cu restricţiile” Jose Mourinho şi-a recunoscut greşeala după ce i-a scos pe jucătorii lui Tottenham în parc: ”Acţiunile mele n-au fost pe aceeaşi linie cu restricţiile”
Fanii au cumpărat 100.000 de bilete şi au ajutat clubul! Devotametul suporterilor poate scăpa echipa de la faliment Fanii au cumpărat 100.000 de bilete şi au ajutat clubul! Devotametul suporterilor poate scăpa echipa de la faliment
9 miliarde de euro, evaporate! Cum afectează COVID-19 piaţa transferurilor şi cum arată acum TOP 10 jucători din Liga 1 9 miliarde de euro, evaporate! Cum afectează COVID-19 piaţa transferurilor şi cum arată acum TOP 10 jucători din Liga 1
Sadio Mane spune că "ar accepta" decizia ca Liverpool să nu primească titlul în Anglia! Reacţie plină fair-play a senegalezului Sadio Mane spune că "ar accepta" decizia ca Liverpool să nu primească titlul în Anglia! Reacţie plină fair-play a senegalezului
Cotele fotbaliştilor, în cădere liberă! Cum arată acum TOP 5 cei mai valoroşi jucători din lume Cotele fotbaliştilor, în cădere liberă! Cum arată acum TOP 5 cei mai valoroşi jucători din lume
Serie A îl aşteapă pe un titular al naţionalei! Transferul, şanse foarte mari de reuşită în vară Serie A îl aşteapă pe un titular al naţionalei! Transferul, şanse foarte mari de reuşită în vară

VIDEO Rangers, pusă la respect de Leverkusen chiar pe Ibrox Park. Ianis Hagi a fost rezervă şi a intrat abia pe final

Fotbal Publicat pe 13 mar 2020

Rangers a fost învinsă în această seară, pe teren propriu, 1-2 cu Leverkusen, în prima manşă a optimilor Europa Legue.

Havertz a deschis scorul din penalty, în minutul 37, după o intervenţie neregulamentară a lui Edmundson, în interiorul careului. Aranguiz, în minutul 67, a făcut 2-0 pentru oaspeţi şi meciul era în mare măsură jucat. Un minut mai târziu a primit o şansă şi Ianis Hagi, introdus pe teren în locul lui Kamara. Hagi junior s-a aflat la originea fazei din care Rangers a marcat golul de onoare. Românul a trimis un şut-centrare respins de defensiva „aspirinelor” în corner. Lovitura de colţ executată a fost exexutată perfect de Tavernier, iar Edmundson a avut de îndeplinit o formalitate, reluând cu capul imparabil (minutul 75). În ultimul sfert de oră, scoţienii au încercat cu disperare să obţină măcar o remiză, dar cei care au marcat au fost tot oaspeţii. Jamaicanul Leon Bailey a stabilit scorul final în minutul 88, iar nemţii pleacă de pe Ibrox Park cu o victorie mare, care le asigură în principiu calificarea în sferturile Europa League, chiar dacă mai este de jucat returul.

Tot în această seară, în celelelate meciuri din optimile Europa League s-au înregistrat următoarele rezultate: Linz - Manchester United 0-5, Basaksehir - FC Copenhaga 1-0, Frankfurt - Basel 0-3. Olympiakos - Wolverhampton 1-1 şi Wolfsburg - Şahtior 1-2. Meciurile Sevilla - AS Roma şi Inter - Getafe au fost amânate de UEFA din cauza situaţiei cauzate de epidemia de coronavirus din cele două ţări.