Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off"  | EXCLUSIV Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off" | EXCLUSIV
Marius Măldărăşanu s-a dezlănţuit după ce FC Hermannstadt a urcat pe primul loc în play-out: ”Le-am citit jocul” Marius Măldărăşanu s-a dezlănţuit după ce FC Hermannstadt a urcat pe primul loc în play-out: ”Le-am citit jocul”
David Puicea, calificat în finala juniorilor la sărituri, de pe locul 5 David Puicea, calificat în finala juniorilor la sărituri, de pe locul 5
Sorana Cîrstea va înfrunta liderul mondial pentru un loc în optimi la Madrid Sorana Cîrstea va înfrunta liderul mondial pentru un loc în optimi la Madrid
Jucătorul din Superliga comparat cu „Pippo” Inzaghi: „Are nişte calităţi excepţionale” | VIDEO EXCLUSIV Jucătorul din Superliga comparat cu „Pippo” Inzaghi: „Are nişte calităţi excepţionale” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start

VIDEO Rangers, victorie la limită în prima etapă din Scoţia. Ianis Hagi, moment de sclipire la unicul gol

Alte campionate externe Publicat de Daian Cutu pe 1 aug 2020

Glasgow Rangers a început cu dreptul noul sezon din Scoţia, după victoria din deplasare, de la Aberden, cu scorul de 1-0.

Ianis Hagi a fost titular şi a bifat 76 de minute. Internaţionalul român a fost decisiv la golul marcat de Kent, în minutul 21. Mijlocaşul a lăsat mingea inteligent să treacă la mijlocul terenului, iar formaţia sa a plecat pe contraatacul, care a fost suficient pentru victorie.

Astfel, Rangers este pe primul loc, fiind singurul meci încheiat din prima etapă. Campionatul Scoţiei are 12 echipe din acest sezon, în loc de 10, federaţia a stabilit ca din cauza pandemiei să nu retrogradeze nimeni, iar primele două echipe din eşalonul secund să promoveze.