I-a enervat pe rapidişti, iar acum a fost delegat din nou! Partida pe care o va arbitra George Găman I-a enervat pe rapidişti, iar acum a fost delegat din nou! Partida pe care o va arbitra George Găman
Cristi Balaj a spus lucrurilor pe nume! Prima reacţie oficială despre plecarea lui Otele Cristi Balaj a spus lucrurilor pe nume! Prima reacţie oficială despre plecarea lui Otele
Jannik Sinner - Daniil Medvedev, reeditarea finalei de la Australian Open, în semifinale la Mastersul de la Miami Jannik Sinner - Daniil Medvedev, reeditarea finalei de la Australian Open, în semifinale la Mastersul de la Miami
Romeo Lavia, out pentru restul sezonului Romeo Lavia, out pentru restul sezonului
David Popovici vrea tratament special la Jocurile Olimpice David Popovici vrea tratament special la Jocurile Olimpice
"Foarte individualist. Trebuia să îi mai dau o minge să joace singur". Denis Drăguş, pus la zid de un antrenor "Foarte individualist. Trebuia să îi mai dau o minge să joace singur". Denis Drăguş, pus la zid de un antrenor

VIDEO | RAPID A ÎNVINS SCM BUZĂU ÎN DERBY-UL LIGII SECUNDE. GIULEŞTENII SUNT DESPĂRŢIŢI DOAR DE GOLAVERAJ DE LOCUL 2

Video Publicat pe 22 sep 2019

Rapid s-a impus la limită, 3-2, în faţa echipei SCM Buzău, într-un meci din etapa a 8-a a Ligii secunde. În direct pe LOOK PLUS, oaspeţii au deschis scorul prin Huiban în minutul 10, iar apoi au avut 2-1, în minutul 52, după golul semnat de Munteanu. Rapid a revenit însă de fiecare dată, golurile giuleştenilor fiind reuşite de Hlistei (18), Drăghiceanu (58) şi Sefer (78).

După acest nou succes, Rapid este acum pe locul 5 cu 16 puncte, tot atâtea câte are şi UTA, echipa situată în acest moment pe locul secund, însă bucureştenii au un golaveraj mai slab. Tot 16 puncte au şi buzoienii, care se află în acest moment pe poziţia a treia.