VIDEO | RAPID CÂȘTIGĂ PRIMUL MECI ÎN DEPLASARE ȘI SE APROPIE DE LOCURILE DE PROMOVARE - LOOKSPORT
Liga II Noutăți Video

Rapid reușește să lege două victorii la rând, pentru prima dată în acest start de sezon, și urcă pe locul 5 în clasament, la numai 3 puncte de liderul Mioveni. Azi, giuleștenii au obținut și prima victorie pe teren străin, 2-1 cu CSM Reșița, într-un meci disputat. Gazdele au condus cu 1-0 din minutul 19, grație reușitei lui Marco Ehmann. Același Ehmanna comis o greșeală uriașă, doar 5 minute mai târziu, și a primit cartonașul roșu.

Aflați în superioritate numerică, bucureștenii nu au așteptat invitație specială și s-au năpustit asupra gazdelor. Au egalat mai întâi prin Djurik, în minutul 40, iar argentinianul Matias Roskopf a dat lovitura cu două minute înainte de final și a stabilit rezultatul partidei, 2-1 pentru Rapid.