VIDEO | FC Botoşani - Dinamo 2-1. ”Câinii” cedează în prelungirile unui meci nebun VIDEO | FC Botoşani - Dinamo 2-1. ”Câinii” cedează în prelungirile unui meci nebun
VIDEO | Dinamo Bucureşti - Skjern 28-27. ”Dulăii” fac primul pas către Final Four-ul European League VIDEO | Dinamo Bucureşti - Skjern 28-27. ”Dulăii” fac primul pas către Final Four-ul European League
Evan Ndicka va relua antrenamentele cu AS Roma Evan Ndicka va relua antrenamentele cu AS Roma
Continuă războiul dintre CSA Steaua şi FCSB! Ce s-a întâmplat cu pagina Peluzei Nord Continuă războiul dintre CSA Steaua şi FCSB! Ce s-a întâmplat cu pagina Peluzei Nord
La doar doi ani de la înfiinţare, CSM Constanţa câştigă titlul naţional la baschet feminin La doar doi ani de la înfiinţare, CSM Constanţa câştigă titlul naţional la baschet feminin
VIDEO | Abdallah, intrare horror la Benzar. Jucătorul celor de la Botoşani a fost scos cu ambulanţa de pe teren VIDEO | Abdallah, intrare horror la Benzar. Jucătorul celor de la Botoşani a fost scos cu ambulanţa de pe teren

VIDEO | Rapid – Dunărea Călăraşi 4-1. ‘Alb-vişiniii’ sunt lideri în play-off-ul Ligii 2

Liga II Publicat de Andrei Ionascu pe 11 apr 2021

Rapid Bucureşti a câştigat meciul de la Buftea cu Dunărea Călăraşi, scor 4-1, în runda a doua din play-off-ul Ligii 2, în direct pe Look Sport+. ‘Alb-vişiniii’ au urcat pe primul loc în clasament, la egalitate de puncte cu FC U Craiova.

Au înscris: Cătălin Hlistei 23′, Adrian Bălan 28′ – penalty, Ştefan Pănoiu 53′, Octavian Ursu 90' / Cristian Bud 34′.

Rapid: Moldovan – Jorza (I. Voicu 65′), Nastos, Dandea (cpt.), Goge – R. Costin (R. Lazăr 70′), B. Barbu – Sefer, Pănoiu (Florică 80′), Hlistei (Al. Ioniţă 80′) – Ad. Bălan (O. Ursu 70′)

Antrenor: Mihai Iosif.

Dunărea Călăraşi: Began – Ţenea (Tudoran 59′), Wiktorski, B. Şandru, Sălceanu – I. Sîrbu, A. Lopez (Acolatse 59′), C. Puşcaş (S. Sava 77′), Ciucur (cpt.) – Kanda (Calu 84′), Bud.

Antrenor: Cristi Pustai.

Clasamentul Ligii 2, play-off

Meciul Rapid - Dunărea Călăraşi este în direct pe Look Sport+, în runda a doua din play-off Ligii 2. S-au înscris trei goluri în prima repriză, la care se adaugă alte ocazii mari. Rapid conduce la pauză cu 2-1.

În minutul 8, Bălan a şutat în bara transversală.

Rapid a deschis scorul în minutul 23, prin Hlistei.

În minutul 26, Rapid a primit un penalty, după un fault în careu asupra lui Bălan. Acelaşi Bălan a executat lovitura de la 11 metri, pe centrul porţii.

În minutul 31, Dunărea Călăraşi a marcat, dar reuşita a fost anulată pentru ofsaid.

În minutul 34, Bud a înscris pentru Dunărea Călăraşi.

În minutul 43, Pănoiu a ratat o ocazie mare pentru Rapid.