”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia
VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League
VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion
VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”

VIDEO | Rapid pierde cu CSM Reşiţa şi e la al treilea meci consecutiv fără victorie. Giuleştenii au ratat un penalty în ultimul minut

Fotbal Internațional Publicat pe 8 mar 2020

Rapid a ajuns la al treilea meci consecutiv fără victorie şi a pierdut o nouă oportunitate de a urca pe locul 2 şi de a-şi spori şansele în lupta pentru promovarea în Liga 1. În ultimele trei partide, giuleştenii au înregistrat două remize şi un eşec.

Înfrângerea a fost suferită azi, în Regie, în faţa celor de CSM Reşiţa, cu scorul de 0-1. Unicul gol al partidei a fost reuşit în minutul 79 de Buş, care l-a învins pe Popa cu un şut din interiorul careului. Rapid a avut şansa să obţină măcar o remiză, dar Alexandru a ratat în ultimul minut de joc un penalty.

După acest eşec, Rapid cade pe locul 5 şi chiar dacă rămâne la numai două puncte de locul secund, care asigură promovarea la finalul sezonului, jocul echipei nu e de natură să le dea speranţe fanilor. În schimb, pentru bănăţeni succesul de la Bucureşti echivalează cu un balon de oxigen. După această victorie, CSM Reşiţa face 24 de puncte şi urcă pe locul 15, primul deasupra liniei roşii.