VIDEO | RAPID SE IMPUNE LA CHIAJNA ȘI SE APROPIE LA NUMAI 3 PUNCTE DE LIDERUL UTA - LOOKSPORT
Liga II Noutăți Video

Rapid a câștigat, azi, meciul disputat la Chiajna, 3-1 cu Concordia, în direct pe Look Sport. Francezul Brighton Labeau a venit primul la întâlnirea cu golul, încă din minutul 5. La fix 20 de minute de la reluarea jocului, în repriza secundă, marocanul Alami Bazza a făcut 2-0 pentru giuleșteni, însă gazdele au fost readuse în joc de golul lui Albu, marcat în minutul 72. Jorza a risipit orice urmă de dubiu în minutele suplimentare, iar Rapid s-a impus la final cu 3-1.

Grație acestei victorii, giuleștenii fac 35 de puncte și se mențin pe locul 3. Rapid se află la o lungime în spatele lui CS Mioveni și la 3 puncte sub liderul UTA, care are însă un meci mai puțin jucat. De cealaltă parte, Concordia Chiajna a intrat în hora retrogradări și va avea emoții până la final. Cu 21 de puncte, ilfovenii se află acum pe locul 16.