LIVE VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au deschis scorul LIVE VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au deschis scorul
Octavian Vintilă, unul dintre cei mai apreciaţi comentatori de sport din România, a murit la 86 de ani Octavian Vintilă, unul dintre cei mai apreciaţi comentatori de sport din România, a murit la 86 de ani
Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte
VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament
Campioana CSM Bucureşti  a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României Campioana CSM Bucureşti a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României
Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova

VIDEO | RAPID SE IMPUNE LA CHIAJNA ŞI SE APROPIE LA NUMAI 3 PUNCTE DE LIDERUL UTA

Liga II Publicat pe 7 dec 2019

Rapid a câştigat, azi, meciul disputat la Chiajna, 3-1 cu Concordia, în direct pe Look Sport. Francezul Brighton Labeau a venit primul la întâlnirea cu golul, încă din minutul 5. La fix 20 de minute de la reluarea jocului, în repriza secundă, marocanul Alami Bazza a făcut 2-0 pentru giuleşteni, însă gazdele au fost readuse în joc de golul lui Albu, marcat în minutul 72. Jorza a risipit orice urmă de dubiu în minutele suplimentare, iar Rapid s-a impus la final cu 3-1.

Graţie acestei victorii, giuleştenii fac 35 de puncte şi se menţin pe locul 3. Rapid se află la o lungime în spatele lui CS Mioveni şi la 3 puncte sub liderul UTA, care are însă un meci mai puţin jucat. De cealaltă parte, Concordia Chiajna a intrat în hora retrogradări şi va avea emoţii până la final. Cu 21 de puncte, ilfovenii se află acum pe locul 16.