VIDEO | Imaginile deznădejdii. Dan Şucu, cu mâinile în cap, după ce Rapid a avut un start modest la Ovidiu VIDEO | Imaginile deznădejdii. Dan Şucu, cu mâinile în cap, după ce Rapid a avut un start modest la Ovidiu
VIDEO | Farul - Rapid 1-1, în direct la Prima Sport 1! Rrahmani egalează în prelungirile primei reprize VIDEO | Farul - Rapid 1-1, în direct la Prima Sport 1! Rrahmani egalează în prelungirile primei reprize
Tony are viaţă grea la Poli Iaşi. ”Nu mi-a plăcut jocul nostru!” Tony are viaţă grea la Poli Iaşi. ”Nu mi-a plăcut jocul nostru!”
Remiză dramatică pentru trupa lui Răzvan Lucescu, contra ultimei clasate din play-off Remiză dramatică pentru trupa lui Răzvan Lucescu, contra ultimei clasate din play-off
Peste 400 dintre cei mai puternici ciclişti din sunt aşteptaţi la primul Campionat European de Mountain Bike din România Peste 400 dintre cei mai puternici ciclişti din sunt aşteptaţi la primul Campionat European de Mountain Bike din România
Anne Hathaway, reacţie devenită virală la un gol al echipei Arsenal. Actriţa s-a bucurat în timpul unui interviu Anne Hathaway, reacţie devenită virală la un gol al echipei Arsenal. Actriţa s-a bucurat în timpul unui interviu

VIDEO | Rashford, rezerva magică pentru Manchester United! Atacantul englez a intrat în istoria Ligii Campionilor

Champions League Publicat de Andrei Ionascu pe 29 oct 2020

Marcus Rashford a intrat în istoria Ligii Campionilor, după cele trei goluri înscrise în meciul Manchester United - Leipzig, scor 5-0. Atacantul englez în vârstă de 22 de ani a intrat pe teren în minutul 63 şi a avut o evoluţia fantastică, fiind desemnat omul meciului.

Pe 'Old Trafford', în direct la Look Sport, Rashford a înscris în minutele 74, 78 şi 90+2.

Marcus Rashford este al cincilea jucător din istoria Ligii Campionilor care reuşeşte un hat-trick din postura de rezervă, dar este jucătorul care a stat pe teren cele mai puţine minute (27) şi a reuşit să înscrie de trei ori.

Totodată, Rashford este al doilea jucător din istoria clubului Manchester United care înscrie trei goluri din postura de rezervă, după actualul său antrenor, Ole Gunnar Solskjaer (în 1999, cu Nottingham Forest, în Premier League).

Marcus Rashford este golgheterul la zi al Ligii Campionilor, iar Manchester United are maximum de puncte după meciurile cu PSG şi Leipzig.

Sursa foto: Twitter Manchester United