Mesaj pentru Adrian Mititelu după haosul de la Craiova: ”O poate bate o echipă de Liga 3!”

Sorana Cîrstea s-a calificat în turul trei la Mutua Madrid Open. Ea ar putea să o înfrunte pe Iga Swiatek Sorana Cîrstea s-a calificat în turul trei la Mutua Madrid Open. Ea ar putea să o înfrunte pe Iga Swiatek
VIDEO | Ploaia a creat mari probleme la Sibiu! Organizatorii au făcut eforturi mari pentru ca Hermannstadt - Petrolul să se joace VIDEO | Ploaia a creat mari probleme la Sibiu! Organizatorii au făcut eforturi mari pentru ca Hermannstadt - Petrolul să se joace
VIDEO | Hermannstadt - Petrolul 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | Hermannstadt - Petrolul 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
VIDEO | UTA - Oţelul Galaţi 3-1. Trupa lui Dorinel Munteanu a fost făcută KO la Arad VIDEO | UTA - Oţelul Galaţi 3-1. Trupa lui Dorinel Munteanu a fost făcută KO la Arad
Guvernul spaniol va superviza federaţia de fotbal până la noi alegeri Guvernul spaniol va superviza federaţia de fotbal până la noi alegeri

VIDEO | Ratare imensă în derby-ul Craiova - CFR Cluj! Protagonist: Alexandru Tudorie. Patru bare în prima repriză

CS Universitatea Craiova Publicat de Andrei Ionascu pe 11 apr 2021

Derby-ul dintre Universitatea Craiova şi CFR Cluj este în direct pe Look Sport+, scorul la pauză fiind 0-0. Ambele echipe au avut ocazii importante de gol, inclusiv patru şuturi în bară. Alexandru Tudorie a avut o ratare incredibilă în minutul 33, nereuşind să înscrie după ce l-a driblat pe portarul Cristi Bălgrădean.

Tudorie, titularizat în atacul Craiovei pe fondul absenţei lui Andrei Ivan, a fost aproape de gol, dar a nimerit bara, cu poarta goală, dintr-un unghi închis.

Atacantul în vârstă de 25 de ani a interceptat o minge în careu, l-a depăşit pe portarul Bălgrădean, dar a şutat modest, iar mingea a şters bara şi a ieşit în afara terenului.

Au mai fost trei bare în prima repriză. Mai întâi, Baiaram a nimerit transversala, după o lovitură de cap în minutul 9.

În minutul 18, Dan Nistor a şutat năprasnic din afara careului. Apoi, Omrani a fost aproape de deschiderea scorului în minutul 23.