Lovitură dată de FCSB! Jucătorul va semna pentru un salariu anual de aproape 500.000 de euro Lovitură dată de FCSB! Jucătorul va semna pentru un salariu anual de aproape 500.000 de euro
VIDEO | ”U” Cluj - Poli Iaşi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | ”U” Cluj - Poli Iaşi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
Calendarul ediţiei 2024-2025 a Cupei României. Modificări importante de regulament Calendarul ediţiei 2024-2025 a Cupei României. Modificări importante de regulament
Tempestini, gata să scrie o nouă filă de istorie şi în România: îl poate depăşi pe Titi Aur Tempestini, gata să scrie o nouă filă de istorie şi în România: îl poate depăşi pe Titi Aur
Edi Iordănescu, mesaj plin de emoţie după accidentarea lui Moruţan: ”Vom lupta şi pentru tine” Edi Iordănescu, mesaj plin de emoţie după accidentarea lui Moruţan: ”Vom lupta şi pentru tine”
”E drama vieţii lui”. Finanţatorul unui club la care a evoluat Moruţan a spus lucrurilor pe nume ”E drama vieţii lui”. Finanţatorul unui club la care a evoluat Moruţan a spus lucrurilor pe nume

VIDEO | Rayo Vallecano a promovat în LaLiga, după o victorie nesperată în returul play-off-ului cu Girona

La Liga Publicat de Andrei Ionascu pe 21 iun 2021

Rayo Vallecano a promovat în prima ligă spaniolă, LaLiga, după victoria din deplasare cu Girona, scor 2-0, în direct pe Look Sport+. În manşa tur a play-off-ului, Girona câştigase cu 2-1.

Ambele goluri ale lui Rayo au fost înscrise în prima repriză, prin Alvaro Garcia (7’) şi Oscar Trejo (45+2’).

În minutul 56, echipa din Vallecano a rămas în inferioritate numerică, după eliminarea lui Emiliano Velazquez.

Girona putea să trimită meciul în prelungiri, dar Mamadou Sylla a ratat din interiorul careului mic, în minutul 90+4.

Rayo Vallecano de Madrid, club fondat în 1924, a jucat ultima oară în LaLiga în sezonul 2018-2019.

În sezonul 2020-2021, au promovat direct în LaLiga Espanyol şi Mallorca. Au retrogradat Huesca, Valladolid şi Eibar.

Sursa foto: Twitter Rayo Vallecano