”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia
VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League
VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion
VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”

VIDEO | RĂZBUNAREA LUI NEAGOE. DINAMO, FĂCUTĂ KO DE ANTRENORUL ALUNGAT DIN „GROAPĂ” DE ULTRAŞI

Video Publicat pe 7 dec 2019

Dinamo a fost învinsă clar de Hermannstadt, 4-2, la finele unui meci spectaculos, în care fotbaliştii lui Eugen Neagoe s-au autodepăşit. „Câinii” nu au părut puşi în gardă de faptul că în urmă cu două etape sibienii au dat mari dureri de cap campioanei CFR Cluj, căreia i-au smuls un punct, iar Yazalde i-a pedepsit după exact un sfert de oră de joc, când a deschis scorul. După pauză, Sorescu a reuşit să egaleze, la 5 minute de la reluare, iar fanii oaspeţilor au trăit cu iluzia că Dinamo poate pleca din Ardeal cu toate punctele.

A fost doar o falsă impresie, pentru că Dâlbea i-a readus pe fotbaliştii lui Neagoe în avantaj în minutul 69, iar Viera a majorat diferenţa, în minutul 77. Scorul a luat proporţii cu 3 minute înainte de final, când Yazalde a reuşit „dubla”. Nu a fost însă să se termine 4-1, pentru că Perovic a înscris şi el, în minutele suplimentare şi a închis tabela, îndulcind puţin pastila amară a oaspeţilor.

Eugen Neagoe obţine astfel prima victorie cu Hermannstadt, culmea chiar în faţa fostei sale echipe. Succesul vine cum nu se putea mai bine pentru sibieni, care nu mai câştigaseră în campionat de 10 etape, ultimul succes fiind înregistrat pe 25 septembrie, la Ploieşti, cu Chindia (1-0).

De cealaltă parte, pentru „câini” eşecul cade foarte prost. „Câinii” ratează ocazia de a urca pe un loc de play-off, într-un moment delicat. Bucureştenii rămân cu 28 de puncte pe locul 7, în timp ce Hermannstadt face 19 puncte şi se află pe poziţia a 13-a.