Bogdan Lobonţ nu ar fi antrenorul Rapidului | VIDEO EXCLUSIV Bogdan Lobonţ nu ar fi antrenorul Rapidului | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj, astăzi, de la ora 21:45, în direct la Prima Sport 1! Duel tare în lupta pentru cupele europene VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj, astăzi, de la ora 21:45, în direct la Prima Sport 1! Duel tare în lupta pentru cupele europene
VIDEO | Hermannstadt - Petrolul, astăzi, de la ora 19:00, în direct la Prima Sport 1! Meci cu tentă amicală în Superligă VIDEO | Hermannstadt - Petrolul, astăzi, de la ora 19:00, în direct la Prima Sport 1! Meci cu tentă amicală în Superligă
VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi, astăzi, de la 16:45, în direct la Prima Sport 1! Meci tare în play-out VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi, astăzi, de la 16:45, în direct la Prima Sport 1! Meci tare în play-out
”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia

VIDEO | Răzvan Marin a demolat AS Roma în Serie A! Gol + pasă de gol şi şi-a dus echipa în afara locurilor retrogradabile

Serie A Publicat pe 25 apr 2021

Răzvan Marin îşi continuă forma excelentă în Serie A, la Cagliari. După ce în urmă cu două etape a reuşit un gol şi o pasă de gol cu Parma, internaţionalul român a dat lovitura şi cu AS Roma şi a reuşit aceeaşi performanţă: gol şi asist. Astfel, mijlocaşul şi-a ajutat echipa să învingă AS Roma cu 3-2.

Cagliari a deschis scorul prin Lykogiannis, minutul 4, dar la pauză a fost 1-1, în urma reuşitei lui Perez, din minutul 27. În minutul 57, Marin a înscris golul prin care şi-a adus echipa în avantaj.

În plus, fostul jucător al Viitorului i-a oferit şi pasa de gol lui Joao Pedro pentru golul de 3-1, şapte minute mai târziu.

Fazio a readus speranţa în tabăra romanilor, cu reuşita din minutul 69, dar nu a fost suficient pentru ca echipa sa să revină, astfel că s-a terminat 3-2 pentru Cagliari.

Răzvan Marin nu a stat pe teren tot meciul. El a fost înlocuit cu şapte minute înaintea timpului regulamentar, cu Duncan.

• Cagliari: Vicario – Ceppitelli, Godin, Carboni – Nandez, Marin, Deiola, Lykogiannis – Pedro, Simeone, Pavoletti
  • AS Roma: Lopez – Mancini, Smalling, Fazio – Santon, Diawara, Villar, Peres – Perez, Pellegrini – Mayoral

Cagliari a urcat, în urma acestui succes, pe locul 17 în Serie A, ultima poziţie care asigură salvarea de la retrogradare. A depăşit Benevento, dar doar la golaveraj. Echipa lui Marin este la egalitate şi cu echipa de deasupra ei, Torino.

Runda următoare, Cagliari va avea parte de un meci infernal, cu Napoli în deplasare. Napoletanii sunt în luptă pentru locurile de Liga Campionilor.

Alte rezultate din Serie A, în etapa a 33-a:

Benevento – Udinese 2-4

• Au marcat: Viola 35’ (penalti), Lapadula 84’ / Molina 4’, Arslan 32’, Larsen 50’, Braaf 74’.

Fiorentina – Juventus 1-1

• Au marcat: Vlahovic 30’ (penalti) / Morata 46’.

Inter Milano – Verona 1-0

• A marcat: Darmian 76‘.