Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren
Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt" Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt"
Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua
VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou
Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani
Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină

VIDEO ǀ Răzvan Marin, criticat în Italia după eşecul categoric al lui Cagliari cu Fiorentina. A fost notat cu 4.5

Stranieri Publicat pe 24 oct 2021

Răzvan Marin a fost integralist în partida pierdută evident de Cagliari cu Fiorentina, scor 0-3, în etapa a 9-a din Serie A. Mijlocaşul român a văzut un cartonaş galben, în minutul 48.

Fiorentina a rezolvat partida cu Cagliari încă din prima repriză, când a marcat de două ori, prin Biraghi (min. 21) şi Gonzalez (min. 42). În partea secundă, golul trei a picat în minutul 49, prin Vlahovic.

Răzvan Marin a fost aspru criticat după eşecul care o lasă pe Cagliari pe penultimul loc în Serie A, pe 19, cu numai 6 puncte şi o singură victorie. Una dintre publicaţiile de presă sportivă din Italia i-a acordat nota 4.5.

tuttomercatoweb.com: ”Când fostul mijlocaş de la Ajax nu aleargă, întreaga echipă de la Cagliari are probleme. Un meci de uitat pentru român, care a fost blocat excelent de către Maleh şi a comis faultul în urma căruia a înscris Vlahovic”.

centotrentuno.com: ”Absenţa lui Strootman l-a forţat pe Marin să preia misiunea de a coordona mijlocul terenului. A avut sarcini la care nu s-a adaptat. Un coşmar, un meci care trebuie uitat repede de Răzvan Marin”.