LIVE VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. S-a marcat din nou LIVE VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. S-a marcat din nou
Octavian Vintilă, unul dintre cei mai apreciaţi comentatori de sport din România, a murit la 86 de ani Octavian Vintilă, unul dintre cei mai apreciaţi comentatori de sport din România, a murit la 86 de ani
Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte
VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament
Campioana CSM Bucureşti  a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României Campioana CSM Bucureşti a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României
Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova

VIDEO | Răzvan Marin, titular în Benevento - Cagiari 1-3. Echipa românului, foarte aproape de salvarea de la retrogradare

Serie A Publicat pe 9 mai 2021

Răzvan Marin a fost titular pentru Cagliari în meciul cu Benevento, de pe looksport.ro/ppv1, şi a evoluat 88 de minute. Echipa românului a câştigat cu 3-1 şi are şanse mari să se salveze de la retrogradare.

Cagliari a deschis scorul încă din minutul 1. Răzvan Marin a pasat decisiv la reuşita lui Lykogiannis, dar scorul la pauză a fost egal, în urma reuşitei lui Lapadula, din minutul 16. S-a făcut 2-1 în minutul 64, după golul lui Pavoletti, iar scorul final a fost stabilit de Joao Pedro, în 90+3.

Cagliari a urcat pe locul 16, cu două poziţii peste poziţia a 18-a, Benevento, care duce în Serie B. Avansul e de 4 puncte când mai sunt trei etape din acest sezon de Serie A.

Cagliari şi Benevento luptă pentru salvarea de la retrogradare, cu patru etape înainte de încheierea sezonului. Cagliari este neînvinsă în ultimele patru meciuri de campionat.

Parma, deja retrogradată în Serie B, nu poate miza pe Dennis Man şi Valentin Mihăilă, care sunt accidentaţi. Atalanta e favorită clară, având în vedere că luptă pentru podium în Serie A.