”Am suferit mult”. Marco Reus îşi încheie aventura la Borussia Dortmund cu o finală de Liga Campionilor ”Am suferit mult”. Marco Reus îşi încheie aventura la Borussia Dortmund cu o finală de Liga Campionilor
Claudiu Niculescu pleacă de la Şelimbăr! S-a aflat unde e dorit Claudiu Niculescu pleacă de la Şelimbăr! S-a aflat unde e dorit
Aurelian Chiţu, ofertat de un club cu pretenţii din Superliga! Salariu de 14.000 de euro Aurelian Chiţu, ofertat de un club cu pretenţii din Superliga! Salariu de 14.000 de euro
”Nu te critică niciodată unul care face mai mult decât tine”. Bogdan Lobonţ i-a răspuns public lui Robert Niţă ”Nu te critică niciodată unul care face mai mult decât tine”. Bogdan Lobonţ i-a răspuns public lui Robert Niţă
S-au tras la sorţi semifinalele Cupei României la handbal masculin S-au tras la sorţi semifinalele Cupei României la handbal masculin
Semimaratonul Bucureşti, la a 13-a ediţie. Sunt aşteptaţi 10.000 de alergători Semimaratonul Bucureşti, la a 13-a ediţie. Sunt aşteptaţi 10.000 de alergători

VIDEO | REAL, DEBUT PERFECT ÎN LA LIGA. MADRILENII AU CÂŞTIGAT ÎN 10 MECIUL DE LA VIGO

Video Publicat pe 17 aug 2019

Real Madrid are parte de un debut cum nu se putea mai bun în La Liga. După ce Barcelona a pierdut surprinzător la Bilbao (0-1), madrilenii au câştigat deplasarea dificilă de la Vigo, CU 3-1, chiar dacă au jucat aproape o repriză în inferioritate, după eliminarea lui Luka Modric, din minutul 56.

Real a lovit prima, în minutul 12. Titularizat surprinzător de Zidane, Bale l-a servit ideal pe Benzema, iar francezul l-a învins pe Blanco din apropiere. Eliminarea lui Modric a părut ca va complica lucrurile, însă a ieşit la rampă Kroos, care a dus scorul la 2-0, în minutul 62, cu un gol parcă de pe altă planetă. Neamţul a trimis o torpilă imparabilă de la circa 30 de metri şi a dus scorul la 2-0 pentru oaspeţi. Şi tot ei au făcut 3-0, prin Lucas, cu 10 minute înainte de final, însă rezultatul nu a fost acesta. Gazdele au marcat golul de onoare în prelungiri, Losada trecându-şi numele pe lista marcatorilor.