Constantin Budescu, OUT de la Farul Constantin Budescu, OUT de la Farul
S-a schimbat arbitrul pentru FCSB - Rapid! Kovacs, „retrogradat” după Barcelona - PSG. Cine va fi la centrul partidei de pe „Arena Naţională” S-a schimbat arbitrul pentru FCSB - Rapid! Kovacs, „retrogradat” după Barcelona - PSG. Cine va fi la centrul partidei de pe „Arena Naţională”
Scoţienii au făcut anunţul! Ianis Hagi, pe picior de plecare: „Pare inevitabil” Scoţienii au făcut anunţul! Ianis Hagi, pe picior de plecare: „Pare inevitabil”
Curăţenie totală la Universitatea Craiova după venirea lui Gâlcă! Doar 5 jucători sunt de neatins Curăţenie totală la Universitatea Craiova după venirea lui Gâlcă! Doar 5 jucători sunt de neatins
Guvernul american va despăgubi gimnastele care au fost victimele lui Larry Nassar Guvernul american va despăgubi gimnastele care au fost victimele lui Larry Nassar
Moment inedit în Conference League! A primit două cartonaşe galbene,dar nu a fost eliminat Moment inedit în Conference League! A primit două cartonaşe galbene,dar nu a fost eliminat

VIDEO | REAL, FĂRĂ MILĂ CU OSASUNA! MADRILENII CÂŞTIGĂ LA SCOR ŞI ÎŞI SECURIZEAZĂ POZIŢIA DE LIDER ÎN LA LIGA

Video Publicat pe 9 feb 2020

Real Madrid s-a impus în această seară pe terenul Osasunei, 4-1, într-un meci din etapa a 23-a din La Liga. În direct pe Look Sport, gazdele au lovit primele în minutul 14, când Garcia l-a învins pe Curtois. Replica madrilenilor nu s-a lăsat prea mult aşteptată, iar Isco şi Ramos, în minutele 33, respectiv 38, i-au adus în avantaj până la pauză.

Cu 3 puncte în buzunar, Real a mai înscris de două ori pe final, în minutele 84 şi 90+2, când Lucas şi Jovic, au stabilit rezultatul final, 4-1 pentru liderul din La Liga. Victoria de azi face ca madrilenii să acumuleze 49 de puncte, cu 3 mai mult decât marea rivală, Barcelona. De cealaltă parte, Osasuna are 28 de puncte şi se află pe locul 12.