FCSB ar putea suferi pierderi masive. Cel puţin cinci jucători sunt pe picior de plecare FCSB ar putea suferi pierderi masive. Cel puţin cinci jucători sunt pe picior de plecare
Xabi Alonso a decis unde va antrena sezonul viitor! Xabi Alonso a decis unde va antrena sezonul viitor!
Revenire de senzaţie la naţională? Un veteran e propus pentru postul de fundaş stânga. ”E posibil să se gândească” Revenire de senzaţie la naţională? Un veteran e propus pentru postul de fundaş stânga. ”E posibil să se gândească”
Fost ofiţer în armata franceză, despre riscurile de securitate la JO: ”Există ameninţări tot timpul. Nu poţi să te opreşti să respiri doar pentru că eşti ameninţat” Fost ofiţer în armata franceză, despre riscurile de securitate la JO: ”Există ameninţări tot timpul. Nu poţi să te opreşti să respiri doar pentru că eşti ameninţat”
Flavio Briatore, operat pe inimă la Milano după descoperirea unei tumori benigne Flavio Briatore, operat pe inimă la Milano după descoperirea unei tumori benigne
Plecarea lui Hagi de la Farul a fost anunţată, iar ”Regele” recunoaşte: ”Am declarat că mi-aş dori să antrenez şi o altă echipă.”

VIDEO | REAL MADRID CÂŞTIGĂ GREU PE „MENDIZORROZA”, DAR ÎŞI ATINGE SCOPUL ŞI URCĂ PE PRIMUL LOC ÎN LA LIGA

Video Publicat pe 30 nov 2019

Real a avut parte de un meci poate neaşteptat de greu pe „Mendizorroza”, cu Alaves, scor 2-1 pentru madrileni. În partida transmisă în direct pe Look Sport, fotbaliştii lui Zinedine Zidane au marcat târziu, în repriza secundă, când Ramos a apărut excelent în careu şi a trimis cu capul în poartă, în minutul 52, după ce Kroos a executat o lovitură liberă de la circa 30 de metri.

Gazdele nu s-au dat însă bătute, iar Perez a reuşit să egaleze în minutul 65 din penalty. Însă după nici 5 minute, Real a marcat golul victoriei. La o centrare trimisă de Bale, Rodrygo a trimis din 3-4 metri cu capul, portarul Pacheco a respins cu dificultate, iar mingea a sărit norocos chiar la Carvajal, care a avut de îndeplinit o simplă formalitate.

Victoria obţinută în Ţara Bascilor o urcă pe Real pe primul loc. Madrilenii au făcut 31 de puncte, cu 3 mai mult decât Barcelona, însă catalanii au un meci mai puţin disputat şi urmează să se dueleze mâine cu Atletico, la Madrid.