Volei Alba Blaj, a treia semifinalistă a Diviziei A la volei feminin Volei Alba Blaj, a treia semifinalistă a Diviziei A la volei feminin
CSM Bucureşti, rezultat surprinzător pe teren propriu  în etapa a XX-a a Ligii Naţionale CSM Bucureşti, rezultat surprinzător pe teren propriu în etapa a XX-a a Ligii Naţionale
VIDEO | Corvinul Hunedoara - Gloria Buzău, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. A început partida! VIDEO | Corvinul Hunedoara - Gloria Buzău, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. A început partida!
Edi Iordănescu nu s-a ferit de cuvinte şi i-a dat replica lui Gică Hagi: „Nu sunt deloc interesat” Edi Iordănescu nu s-a ferit de cuvinte şi i-a dat replica lui Gică Hagi: „Nu sunt deloc interesat”
Controverse în SUA, după ce părinţii lui Kobe Bryant au scos la licitaţie un inel de campion al fostului baschetbalist
NEWS ALERT | Ce lovitură pentru FCSB! Un jucător de bază s-a accidentat şi ar putea lipsi tot sezonul NEWS ALERT | Ce lovitură pentru FCSB! Un jucător de bază s-a accidentat şi ar putea lipsi tot sezonul

VIDEO | Real Madrid face 'dubla' în 'El Clasico' în acest sezon! Bornele atinse de către marcatorii Benzema şi Kroos

Real Madrid Publicat de Andrei Ionascu pe 11 apr 2021

Real Madrid a câştigat derby-ul cu FC Barcelona, scor 2-1, pe arena 'Alfredo di Stefano' din Madrid, în direct pe Look Sport+ şi Look 4K, în etapa cu numărul 30 din LaLiga. 'Galacticii' au urcat pe primul loc în clasament, iar Karim Benzema şi Toni Kroos au fost eroii din 'El Clasico' numărul 182.

Karim Benzema a deschis scorul în minutul 13, iar Toni Kroos a dublat avantajul 'Los Blancos' în minutul 28. FC Barcelona a marcat în minutul 60, prin Oscar Mingueza.

Fiecare dintre echipe a trimis mingea în bară: Vinicius în minutul 63 şi Ilaix Moriba în minutul 90+3. Real Madrid a încheiat meciul în inferioritate numerică, după eliminarea lui Casemiro din minutul 90.

Real Madrid a câştigat ultimele trei meciuri împotriva Barcelonei. Ultima dată când madrilenii au avut trei victorii consecutive cu FC Barcelona s-a întâmplat în 1978.

Dublă victorie într-un sezon! În meciul tur, Real Madrid a învins-o pe FC Barcelona cu 3-1. Prin urmare, Real Madrid a câştigat ambele confruntări din ‘El Clasico’ pentru prima dată din sezonul 2007-2008 încoace.

Karim Benzema a marcat pentru al şaptelea meci la rând în LaLiga, fiind al patrulea jucător din istoria clubului Real Madrid care reuşeşte această performanţă, după Ruud van Nistelrooy, Cristiano Ronaldo şi Gareth Bale. Atacantul francez este golgheterul ‘galacticilor’, cu 19 goluri în LaLiga.

Toni Kroos a marcat primul gol din lovitură liberă pentru Real Madrid în ‘El Clasico’ din toate partidele jucate în acest secol. În plus, mijlocaşul german este la prima reuşită din lovitură liberă după 316 meciuri în toate competiţiile pentru ‘galactici’.