”Ne gândim doar la victorie”. Elias Charalambous vrea să încheie lupta la titlu în derby-ul cu Rapid ”Ne gândim doar la victorie”. Elias Charalambous vrea să încheie lupta la titlu în derby-ul cu Rapid
Adrian Mutu, ofertat de liderul unui campionat! Unde ar putea ajunge tehnicianul Adrian Mutu, ofertat de liderul unui campionat! Unde ar putea ajunge tehnicianul
Doi jucători ai Corvinului Hunedoara sunt doriţi în Superliga Doi jucători ai Corvinului Hunedoara sunt doriţi în Superliga
Zinedine Zidane revine! A bătut palma cu noua echipă şi mai rămâne doar să semneze contractul Zinedine Zidane revine! A bătut palma cu noua echipă şi mai rămâne doar să semneze contractul
Vincenzo Italiano a sărutat o jurnalistă după un gol al Fiorentinei la meciul cu Viktoria Plzen, din Conference League Vincenzo Italiano a sărutat o jurnalistă după un gol al Fiorentinei la meciul cu Viktoria Plzen, din Conference League
Varianta senzaţională pentru Rapid! Antrenorul care ar putea face performanţe în „Giuleşti”. „El s-ar potrivi” | EXCLUSIV Varianta senzaţională pentru Rapid! Antrenorul care ar putea face performanţe în „Giuleşti”. „El s-ar potrivi” | EXCLUSIV

VIDEO | Real Madrid - Levante 1-2. 'Galacticii' au jucat în inferioritate numerică din minutul 9

La Liga Publicat de Andrei Ionascu pe 30 ian 2021

Real Madrid a pierdut meciul de pe teren propriu cu Levante, scor 1-2, în etapa a 21-a din LaLiga, în direct pe Look Sport+. 'Galacticii' au jucat în inferioritate numerică din minutul 9, după eliminarea lui Eder Militao. Real Madrid pierde contactul cu liderul clasamentului, Atletico Madrid, care are 7 puncte avans şi două meciuri restante.

Momentul decisiv din startul meciului a fost decis de către arbitrul Jimenez după consultarea sistemului VAR. Eder Militao a faultat în postură de ultim apărător şi a primit iniţial cartonaşul galben. Ulterior, brazilianul a fost eliminat.

În ciuda eliminării, Real Madrid a deschis scorul în minutul 13, prin Marco Asensio. Oaspeţii au egalat în minutul 32, prin Jose Morales

În repriza a doua, Real Madrid a fost de nerecunoscut şi nu şi-a creat nicio ocazie de gol. Levante a ratat un penalty în minutul 64, prin Roger.

Atacantul spaniol şi-a luat revanşa în minutul 78, când l-a învins pe portarul Courtois din 10 metri.

Real Madrid se menţine pe locul 2 în LaLiga, dar Barcelona poate egala marea rivală dacă va câştiga meciul de duminică împotriva lui Athletic Bilbao.

Levante este neînvinsă în ultimele patru meciuri de campionat şi ocupă locul 9.