Revenire de senzaţie în Superligă? Declaraţia dată de fostul jucător din Gruia Revenire de senzaţie în Superligă? Declaraţia dată de fostul jucător din Gruia
Gabi Tamaş revine pe teren Gabi Tamaş revine pe teren
NEWS ALERT | Lovitură grea încasată de CFR Cluj! Un titular s-a "rupt" şi ratează derby-ul cu Universitatea Craiova NEWS ALERT | Lovitură grea încasată de CFR Cluj! Un titular s-a "rupt" şi ratează derby-ul cu Universitatea Craiova
Ciprian Marica a numit atacantul care nu are voie să lipsească de la Campionatul European! "Este cel mai în formă" Ciprian Marica a numit atacantul care nu are voie să lipsească de la Campionatul European! "Este cel mai în formă"
VIDEO | Madison Square Garden s-a cutremurat! Final nebun în meciul câştigat de New York Knicks împotriva Philadelphiei 76ers VIDEO | Madison Square Garden s-a cutremurat! Final nebun în meciul câştigat de New York Knicks împotriva Philadelphiei 76ers
”Abia duminică după amiază doctorii au reuşit să mă stabilizeze”. Dezvăluire cutremurătoare făcută de Adrian Mititelu Jr. ”Abia duminică după amiază doctorii au reuşit să mă stabilizeze”. Dezvăluire cutremurătoare făcută de Adrian Mititelu Jr.

VIDEO | REMIZĂ ALBĂ LA CLUJ. ARGEŞUL A OPRIT SERIA DE VICTORII A LUI ”U”

Liga II Publicat pe 25 mar 2019

Universitatea a ratat şansa de a trece pe primul loc în Liga a doua, după 0-0 cu FC Argeş. Studenţii au început bine meciul, trimiţând primul şut pe poartă în minutul 3 prin Pârvulescu. În minutul 15 oaspeţii au înscris prin Buhăescu, dar asistentul a anulat reuşita pe motiv de offside. În minutul 20, Goga a irosit un contraatac, alegând varianta unui şut care s-a dus pe lângă poartă. La finalul primei reprize, el  a fost eliminat pentru un fault la Panait. În partea secundă, gazdele au închis meciul, iar argeşenii au preferat să nu forţeze, mulţumindu-se cu un punct. Până la jocul de duminică, Universitatea a avut o serie de şapte victorii consecutive. Trupa pregătită de Lobonţ a rămas la 2 puncte în spatele liderului Snagov. Etapa următoare va juca în deplasare cu Petrolul Ploieşti, care a pierdut drastic la Timişoara.