Viorel Moldovan s-a săturat şi a ţinut un discurs manifest pentru fotbalistul din Superligă: ”La muncă, copile, la muncă! Trece trenul pe lângă tine!” Viorel Moldovan s-a săturat şi a ţinut un discurs manifest pentru fotbalistul din Superligă: ”La muncă, copile, la muncă! Trece trenul pe lângă tine!”
Giovanni Becali a anunţat marea lovitură din fotbalul românesc: ”A semnat!”

VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale
Naţionala Românie de Polo va debuta împotriva Greciei la Jocurile Olimpice Naţionala Românie de Polo va debuta împotriva Greciei la Jocurile Olimpice
Veste excelentă primită de Barcelona! Ce doi ar putea fi apţi pentru meciul cu PSG din Champions League Veste excelentă primită de Barcelona! Ce doi ar putea fi apţi pentru meciul cu PSG din Champions League
Ultimă oră! Antrenorul clubului legendar pleacă de la echipă: ”Vreau să mă concentrez pe ultimele opt meciuri!” Ultimă oră! Antrenorul clubului legendar pleacă de la echipă: ”Vreau să mă concentrez pe ultimele opt meciuri!”

VIDEO | Remiză derby-ul Ligii 2, dintre Concordia Chiajna şi FC Hermannstadt. Sibienii au avut om în plus în repriza a doua, dar meciul s-a terminat 0-0

Liga II Publicat pe 3 dec 2021

Concordia Chiajna a remizat, vineri, pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa Hermannstadt, într-un meci din etapa a 16-a a Ligii 2. În minutul 45, de la gazde a fost eliminat Piper, după ce a primit al doilea cartonaş galben.

Pe final, în minutul 90+3, a fost eliminat şi Elbers, de la Hermannstadt, tot după al doilea cartonaş galben.

Partidele Dunărea Călăraşi -  Dacia Unirea Brăila, Unirea Slobozia – Viitorul Pandurii Târgu Jiu, CS Comunal Şelimbăr – Poli Iaşi, FC Braşov – Unirea Constanţa, Unirea Dej – Metalaoglobus Bucureşti, Astra Giurgiu – Politehnica Timişoara şi CSA Steaua – FC Buzău vor avea loc sâmbătă, meciul Ripensia Timişoara – Csikszereda Miercurea Ciuc se va disputa luni, iar confruntarea Petrolul – Universitatea Cluj este programată marţi.

Lider în clasament este Petrolul, cu 39 de puncte (15 jocuri). Hermannstadt este pe 2, cu 35 de puncte (16 jocuri), poziţia a treia este ocupată de Universitatea Cluj – 33 de puncte (15 jocuri), iar Concordia Chiajna este pe locul patru, cu 32 de puncte (16 jocuri).

Concordia Chiajna – FC Hermannstadt 0-0

Echipele de start:

• Concordia Chiajna: Aldescu – Borţa, Palmeş, Marc (cpt.), Cherecheş – D. Codrea – Piper, Ad. Voicu, Val. Balint – Gab. Deac, Llullaku
    Rezerve: Silveanu – Bg. Manole, L. Ion, Younes, Biceanu, N. Popescu, Ct. Alexe, Duşmanu, M. Dumitru
    Antrenor: Claudiu Niculescu
  • FC Hermannstadt: Muţiu – Pantea, Bejan, I. Stoica, Opruţ – P. Petrescu (cpt.), Mino Sota – I. Năstăsie, Balaure, Al. Oroian – Plazonja
    Rezerve: I. Pop – Antoche, Issah, Buzan, Alhassan, Şulea, Tomşa, Elbers, Bucuroiu
    Antrenor: Marius Măldărăşanu

Min. 90+5: Final de meci.

Min. 90+2: Stanley Elbers vede şi el cartonaşul roşu, după un duel la cap cu Alexe.

Min. 77: Încă o eliminare, tot pentru Chiajna. Potartul de rezervă Silveanu amână repunerea unei aruncări de la margine şi arbitrul îi arată roşu direct. Dură decizia centralului, un galben era mai indicat.

Min. 70: Şutul niponului Sota e prins uşor de Aldescu.

Min. 46: Începe partea a doua.

Min. 45+1: Final de meci.

Min. 45: Piper vede al doilea cartonaş galben şi e eliminat, Chiajna rămâne în 10. Precedentul avertisment, atătat în minutul 19.

Min 28: Portarul Chiajnei prinde în afara careului un balon, se dă lovitură liberă. Năstăsie bate însă slab.

Min. 21: Deac trimite cu capul din careu, dar mingea se duce pe lângă.

Min. 1: Începe partida!

Gazdele ocupă locul al patrulea, cu 31 de puncte, iar un succes le-ar cimenta o poziţie de play-off, în contextul în care din sezonul regular ar mai avea de jucat trei etape, fără cea din weekend. Situaţia celor de la Hermannstadt este chiar mai bună, formaţia lui Marius Măldărăşanu are 34 de puncte şi ar avea un loc asigurat între primele 6 chiar şi cu un egal.

Sibienii sunt într-o formă multă mai bună, venind în Ilfov după două victorii la rând, în schimb cei de la Concordia au doar un punct, în ultimele două etape, după ce au remizat cu Dunărea Călăraşi şi au pierdut în faţa liderului Petrolul Ploieşti.