Van Dijk le cere coechipierilor săi să se autodepăşească după eşecul cu Everton. „Toată lumea trebuie să se uite în oglindă” Van Dijk le cere coechipierilor săi să se autodepăşească după eşecul cu Everton. „Toată lumea trebuie să se uite în oglindă”
Xavi şi-a motivat alegerea, după discuţia cu preşedintele Barcelonei. „Proiectul nu s-a terminat” Xavi şi-a motivat alegerea, după discuţia cu preşedintele Barcelonei. „Proiectul nu s-a terminat”
Duel istoric pe zgura de la Madrid! Rafa Nadal, faţă în faţă cu un puşti de 16 ani Duel istoric pe zgura de la Madrid! Rafa Nadal, faţă în faţă cu un puşti de 16 ani
Alertă în Bănie! Universitatea Craiova va avea o absenţă de marcă la duelul cu CFR Cluj Alertă în Bănie! Universitatea Craiova va avea o absenţă de marcă la duelul cu CFR Cluj
Brigada de arbitri delegată pentru partida care poate fi decisivă în lupta la retrogradare, Dinamo - FC Voluntari Brigada de arbitri delegată pentru partida care poate fi decisivă în lupta la retrogradare, Dinamo - FC Voluntari
Iuliana Demetrescu, delegată la o semifinală de Champions League Iuliana Demetrescu, delegată la o semifinală de Champions League

VIDEO | REMONTADA DE PE EMIRATES. ARSENAL, TOTAL SCHIMBATĂ ÎN RETURUL CU RENNES

Video Publicat pe 14 mar 2019

Deşi puţini îi mai dădeau şanse, după 1-3 în Franţa, Arsenal a renăscut în returul cu Rennes. Tunarii au câştigat cu 3-0 pe Emirates şi se pregătesc de sferturile Europa League. Primul gol a venit în minutul 4, din gheata lui Pierre Aubameyang. Până la pauză, echipa din Londra a mai înscris o dată prin Ainsley Niles. Marcator al unui gol în partida tur, Alex Ivobi a fost foarte aproape de 3-0. La faza următoare, oaspeţii nu au mai scăpat. Aubameyang a împins mingea în plasă, realizând dubla. Atacantul gabonez a ajuns la 4 reuşite în acest sezon de Europa League. În toată cariera, Aubameyang a înscris 30 de goluri în cupele europene. Întreaga echipă a lui Arsenal este cotată la 625 de milioane de euro. Lotul lui Rennes se ridică, în schimb, la circa 142 de milioane de euro.