VIDEO | REMONTADA DE PE EMIRATES. ARSENAL, TOTAL SCHIMBATĂ ÎN RETURUL CU RENNES - LOOKSPORT
Europa League Noutăți Video

VIDEO | REMONTADA DE PE EMIRATES. ARSENAL, TOTAL SCHIMBATĂ ÎN RETURUL CU RENNES

Deşi puţini îi mai dădeau şanse, după 1-3 în Franţa, Arsenal a renăscut în returul cu Rennes. Tunarii au câştigat cu 3-0 pe Emirates şi se pregătesc de sferturile Europa League. Primul gol a venit în minutul 4, din gheata lui Pierre Aubameyang. Până la pauză, echipa din Londra a mai înscris o dată prin Ainsley Niles. Marcator al unui gol în partida tur, Alex Ivobi a fost foarte aproape de 3-0. La faza următoare, oaspeţii nu au mai scăpat. Aubameyang a împins mingea în plasă, realizând dubla. Atacantul gabonez a ajuns la 4 reuşite în acest sezon de Europa League. În toată cariera, Aubameyang a înscris 30 de goluri în cupele europene. Întreaga echipă a lui Arsenal este cotată la 625 de milioane de euro. Lotul lui Rennes se ridică, în schimb, la circa 142 de milioane de euro.