VIDEO | RENNES O ÎMPIEDICĂ PE MARSEILLE SĂ SE APROPIE DE PSG. VIITOAREA ADVERSARĂ A CFR-ULUI A SMULS UN EGAL PE „VELODROME”

Video Publicat pe 30 sep 2019

Olympique Marseille şi Rennes au terminat la egalitate, 1-1, într-un meci din etapa a opta din Ligue 1. În direct pe LOOK SPORT 2, viitoarea adeversară a CFR-ului din grupele Europa League a deschis scorul în minutul 19, când internaţionalul japonez Hiroki Sakai şi-a trimis mingea în propria poartă.

Gazdele au avut nevoie de mai bine de o jumătate de oră ca să egaleze. Caleta-Car a semnat golul Marsiliei, stabilind şi rezultatul final, 1-1. După acest meci, OM este pe locul 5 cu 13 puncte, în timp ce Rennes este abia pe 8 cu 12 puncte.