Imagini care vă pot afecta emoţional! Cum arată Romario Benzar după accidentarea suferită în meciul cu Dinamo Imagini care vă pot afecta emoţional! Cum arată Romario Benzar după accidentarea suferită în meciul cu Dinamo
Guvernul SUA va plăti 139 de milioane de dolari victimelor agresiunilor sexuale comise de Larry Nassar Guvernul SUA va plăti 139 de milioane de dolari victimelor agresiunilor sexuale comise de Larry Nassar
NEWS ALERT | Nu se poate aşa ceva! Încă un "tricolor" s-a accidentat înainte de EURO NEWS ALERT | Nu se poate aşa ceva! Încă un "tricolor" s-a accidentat înainte de EURO
VIDEO | Sepsi - FCSB, astăzi, de la 21:45, în direct la Prima Sport 1! „Roş-albaştri” , aproape de titlu după 9 ani de aşteptare VIDEO | Sepsi - FCSB, astăzi, de la 21:45, în direct la Prima Sport 1! „Roş-albaştri” , aproape de titlu după 9 ani de aşteptare
VIDEO | Farul - Rapid, astăzi, de la 19:00, în direct la Prima Sport 1! Duel între două echipe aflate în forme diametral opuse VIDEO | Farul - Rapid, astăzi, de la 19:00, în direct la Prima Sport 1! Duel între două echipe aflate în forme diametral opuse
VIDEO | ”U” Cluj - Poli Iaşi, astăzi, de la 16:45, în direct la Prima Sport 1! Trupa lui Neluţu Sabău, fără victorie de 3 etape VIDEO | ”U” Cluj - Poli Iaşi, astăzi, de la 16:45, în direct la Prima Sport 1! Trupa lui Neluţu Sabău, fără victorie de 3 etape

VIDEO | REPRIZĂ DE COŞMAR PENTRU GIULEŞTENI LA CONSTANŢA! MARINARII AU MARCAT DE TREI ORI ÎN POARTA RAPIDULUI ŞI AU OBŢINUT 3 PUNCTE MARI

Video Publicat pe 30 nov 2019

Farul Constanţa s-a impus cu 3-1 în faţa Rapidului, într-un meci din etapa a 20-a a ligii secunde. Soarta partidei, care a fost transmisă în direct de Look Plus, a fost stabilită încă din primele 45 de minute. Atunci, Farul a marcat de trei ori, prin Cruceru (minutul 5), Antoche (20) şi Lică (40), în timp ce giuleştenii au făcut-o o singură dată, în minutul 18, când Drăghiceanu a egalat scorul la 1.

Înfrângerea de la Constanţa o costă scump pe Rapid. În primul rând, echipa de sub Podul Grant ratează o nouă şansă de a urca pe locul secund, fie şi provizoriu - loc promovabil direct în Liga 1 - şi de a se apropia de liderul UTA. Apoi, Farul a făcut 28 de puncte, a urcat pe locul 8 şi se poate înscrie din nou în lupta pentru promovare, ţinând cont că diferenţa dintre echipa de pe litoral şi Rapid este de numai 4 puncte. În schimb, Rapid rămâne deocamdată pe locul 3 cu 32 de puncte, însă până la finele acestei runde îşi poate pierde poziţia.