Intăriri serioase pentru FC U Craiova! Transferurile care îi vor betona lotul lui Adrian Mutu Intăriri serioase pentru FC U Craiova! Transferurile care îi vor betona lotul lui Adrian Mutu
Doliu în familia lui Michael Ballack! Fiul legendarului mijlocaş german a murit Doliu în familia lui Michael Ballack! Fiul legendarului mijlocaş german a murit
Unirea Constanţa – Hermannstadt, ACUM, în direct pe Look Sport. A început a doua repriză
A fost delegată brigada de arbitri pentru CS Mioveni – CFR Cluj! Meciul se joacă de la 21:30, la Look Sport A fost delegată brigada de arbitri pentru CS Mioveni – CFR Cluj! Meciul se joacă de la 21:30, la Look Sport
JO, volei | Campioana olimpică Brazilia, eliminată în semifinale de Rusia, care va juca finala cu Franţa JO, volei | Campioana olimpică Brazilia, eliminată în semifinale de Rusia, care va juca finala cu Franţa
JO, handbal | Franţa - Danemarca, în finala competiţiei masculine JO, handbal | Franţa - Danemarca, în finala competiţiei masculine

VIDEO | Repriză de coşmar pentru Stanciu! Românul a fost schimbat la pauza meciului Slavia Praga - Arsenal, în sferturile Europa League

Europa League Publicat de Andrei Ionascu pe 15 apr 2021

Mijlocaşul român Nicolae Stanciu a fost schimbat la pauza meciului Slavia Praga - Arsenal Londra, în returul sferturilor de finală din Europa League, la scorul de 3-0 pentru echipa engleză. Cehii sunt aproape eliminaţi din competiţie, după 1-1 în meciul tur. Partida e în direct pe Look Sport+.

Decizia antrenorului Jindrich Trpisovsky a fost ciudată, mai ales că Stanciu a fost printre cei mai activi jucători de la Slavia. Tehnicianul a făcut patru schimbări la pauza meciului.

Slavia Praga n-a reuşit nicio ocazie clară de gol în prima repriză a meciului cu Arsenal. Nicolae Stanciu s-a remarcat prin câteva driblinguri.

Arsenal este cu un pas în semifinalele Europa League, după reuşitele lui Pepe (18'), Lacazette (21' - penalty) şi Saka (24').

Sursa foto: profimediaimages.ro