NEWS ALERT | Lovitură grea încasată de CFR Cluj! Un titular s-a "rupt" şi ratează derby-ul cu Universitatea Craiova NEWS ALERT | Lovitură grea încasată de CFR Cluj! Un titular s-a "rupt" şi ratează derby-ul cu Universitatea Craiova
Ciprian Marica a numit atacantul care nu are voie să lipsească de la Campionatul European! "Este cel mai în formă" Ciprian Marica a numit atacantul care nu are voie să lipsească de la Campionatul European! "Este cel mai în formă"
VIDEO | Madison Square Garden s-a cutremurat! Final nebun în meciul câştigat de New York Knicks împotriva Philadelphiei 76ers VIDEO | Madison Square Garden s-a cutremurat! Final nebun în meciul câştigat de New York Knicks împotriva Philadelphiei 76ers
”Abia duminică după amiază doctorii au reuşit să mă stabilizeze”. Dezvăluire cutremurătoare făcută de Adrian Mititelu Jr. ”Abia duminică după amiază doctorii au reuşit să mă stabilizeze”. Dezvăluire cutremurătoare făcută de Adrian Mititelu Jr.
VIDEO | Meci uluitor în NBA! Denver Nuggets a recuperat un deficit de 20 puncte şi a învins-o pe LA Lakers în ultima secundă VIDEO | Meci uluitor în NBA! Denver Nuggets a recuperat un deficit de 20 puncte şi a învins-o pe LA Lakers în ultima secundă
VIDEO | FC Botoşani - Dinamo, ASTĂZI, de la 19:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Duelul suferinţei în play-out VIDEO | FC Botoşani - Dinamo, ASTĂZI, de la 19:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Duelul suferinţei în play-out

VIDEO | Rezultat surprinzător în Marele Premiu de la Sakhir! Sergio Perez s-a impus în Bahrain! Piloţii Mercedes şi Ferrari nu au intrat în Top 7

Formula 1 Publicat de Andrei Ionascu pe 6 dec 2020

Pilotul mexican Sergio Perez (Racing Point) a câştigat Marele Premiu de Formula 1 de la Sakhir, Bahrain, penultima etapă a sezonului 2020, în direct pe Look Sport. A fost o zi neagră pentru cei de la Mercedes şi Ferrari, care nu au reuşit o clasare între primii şapte.

Pe locul doi s-a clasat Esteban Ocon (Renault), iar ultima poziţie a podiumului a fost ocupată de către Lance Stroll (Racing Point).

Este prima victorie din carieră pentru Sergio Perez (30 de ani), care a mai reuşit zece clasări pe podium.

Piloţii Mercedes, Valtteri Bottas şi George Russell, s-au clasat pe locurile 8 şi 9. Mercedes a câştigat deja titlul mondial la constructori, iar Lewis Hamilton este deja campionul acestui sezon.

Ferrari a avut o nouă zi dezamăgitoare. Charles Leclerc a abandonat în urma unui accident, iar Sebastian Vettel s-a clasat doar pe locul 12.

Ultima etapă a sezonului 2020, Marele Premiu de la Abu Dhabi, va avea loc pe 13 decembrie.