EXCLUSIV | Mircea Lucescu pune bazele unei noi forţe în cupele europene: ”E mare lucru să joci un play-off, tur-retur, cu atâţia tineri” EXCLUSIV | Mircea Lucescu pune bazele unei noi forţe în cupele europene: ”E mare lucru să joci un play-off, tur-retur, cu atâţia tineri”
Noi transferuri la Dinamo! Anunţul lui Cortacero Noi transferuri la Dinamo! Anunţul lui Cortacero
VIDEO: Au făcut bine că l-au adus. Mircea Lucescu o duce pe Dinamo Kiev în Liga Campionilor, după o victorie la scor cu Gent VIDEO: Au făcut bine că l-au adus. Mircea Lucescu o duce pe Dinamo Kiev în Liga Campionilor, după o victorie la scor cu Gent
VIDEO | Ultimele echipe calificate în grupele Ligii se decid în direct pe canalele Look! Dinamo Kiev face recital cu Gent şi merge în grupele Champions League. I se alătură Ferencvaros şi Olympiakos VIDEO | Ultimele echipe calificate în grupele Ligii se decid în direct pe canalele Look! Dinamo Kiev face recital cu Gent şi merge în grupele Champions League. I se alătură Ferencvaros şi Olympiakos
Saint-Etienne a vândut un jucător la Leicester pentru o sumă record în istoria clubului francez, 40 de milioane de euro Saint-Etienne a vândut un jucător la Leicester pentru o sumă record în istoria clubului francez, 40 de milioane de euro
Sporting Lisabona - Dobrogea Sud 22-21. Constănţenii ratează calificarea în grupele EHF European League Sporting Lisabona - Dobrogea Sud 22-21. Constănţenii ratează calificarea în grupele EHF European League

VIDEO | RIZESPOR A CÂŞTIGAT LA LIMITĂ DUELUL CU GOZTEPE. INTERVENŢII FABULOASE ALE FOSTULUI CFR-IST BETO

Video Publicat pe 15 apr 2019

Rizespor a trecut la limită de Goztepe, într-un meci din campionatul Turciei. Prima ocazie a venit în minutul 14, la şutul lui Samudio. Mingea a fost apărată de fostul goalkeeper al CFR-ului, Beto. La aceeaşi fază, Rizespor a cerut 11 metri după un presupus henţ. În ciuda consultării probei video, gazdele nu au primit nimic. Câteva minute mai târziu, Beto s-a remarcat din nou, dar la faza următoare a avut emoţii. Până la pauză, Rizespor a reuşit să înscrie prin Muriqi. Arbitrul a anulat, însă, golul pe motiv de offside. În repriza a doua, Goztepe nu a mai scăpat. Aatif a marcat din apropiere, stabilind totodată şi scorul final. Rizespor e pe 8 în Turcia, cu 37 de puncte. Goztepe ocupă locul 16, cu 27 de puncte, şi riscă să retrogradeze.