Decizia luată de FIFA care i-ar afecta pe agenţi! "Cea mai mare parte a acestor bani pleacă din fotbal" Decizia luată de FIFA care i-ar afecta pe agenţi! "Cea mai mare parte a acestor bani pleacă din fotbal"
VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor”. Echipele probabile! VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor”. Echipele probabile!
Volei feminin | Eliza Inneh, componenta naţionalei, campioană în Polonia şi MVP al finalei Volei feminin | Eliza Inneh, componenta naţionalei, campioană în Polonia şi MVP al finalei
Decizia luată în cazul partidei din Serie A, după prăbuşirea pe teren a fundaşului Ndicka. Ce se întâmplă cu meciul Udinese - AS Roma Decizia luată în cazul partidei din Serie A, după prăbuşirea pe teren a fundaşului Ndicka. Ce se întâmplă cu meciul Udinese - AS Roma
Fostul căpitan Sergej Barbarez a fost numit selecţioner al Bosniei Fostul căpitan Sergej Barbarez a fost numit selecţioner al Bosniei
Max Verstappen, imbatabil şi pe teritoriul Chinei. Campionul mondial a câştigat cursa de sprint Max Verstappen, imbatabil şi pe teritoriul Chinei. Campionul mondial a câştigat cursa de sprint

VIDEO | Rizespor - Kasimpasa 1-1. Echipa lui Şumudică a fost egalată în prelungiri

Alte campionate externe Publicat de Andrei Ionascu pe 2 feb 2021

Rizespor, echipa antrenată de către Marius Şumudică, a remizat pe teren propriu cu Kasimpasa, scor 1-1, în etapa a 23-a din Superliga Turciei. Rizespor părea că dă lovitura pe final de meci, dar a fost egalată în prelungiri.

Marius Şumudică este suspendat şi a urmărit meciul din tribune.

A fost un meci echilibrat, iar raportul şuturilor pe poartă a fost 5-4 pentru Kasimpasa.

Rizespor a deschis scorul în minutul 85, prin Dogan Erdogan. Kasimpasa a egalat în minutul 90+1, prin Isaac Thelin.

Croatul Damjan Djokovic, transferat recent de la CFR Cluj, a fost integralist pentru Rizespor.

Rizespor are trei meciuri consecutive fără victorie în campionat şi ocupă locul 12 în clasament, dar poate coborî până pe poziţia a 15-a, în funcţie de rezultatele din această etapă.

Tot în această seară, Galatasaray a învins-o clar pe campioana en titre Başakşehir, scor 3-0.