VIDEO | FC Hermannstadt - FC Botoşani, astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Sibienii pot rămâne lideri în play-out VIDEO | FC Hermannstadt - FC Botoşani, astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Sibienii pot rămâne lideri în play-out
VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Clujenii nu îşi permit paşi greşiţi pentru lupta la locul 2 VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Clujenii nu îşi permit paşi greşiţi pentru lupta la locul 2
Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League
PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe
AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League
A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO

VIDEO | România, aproape de calificarea la Campionatul Mondial! Victorie clară cu Macedonia de Nord, la Bucureşti

Handbal Publicat de Andrei Ionascu pe 17 apr 2021

Echipa naţională de handbal feminin a României a câştigat meciul cu Macedonia de Nord, scor 33-22, la Bucureşti, în manşa tur din barajul pentru Campionatul Mondial din acest an. Returul e programat pe 21 aprilie, la Skopje.

Cristina Neagu a fost cea mai bună marcatoare a meciului, cu 11 reuşite. De la echipa oaspete s-a remarcat Ristovska, cu 8 goluri.

‘Tricolorele’ au controlat meciul şi au avut mereu un avantaj confortabil. La pauză, scorul a fost 15-11.Naţionala feminină a ratat calificarea la Jocurile Olimpice, dar nu vrea să lipsească de la Campionatul Mondial din Spania. România a participat la toate cele 24 de ediţii de până acum.

Campionatul Mondial de handbal feminin se va disputa în perioada 2-19 decembrie, în Spania.