”A fost o săptămână grea pentru noi”. Meci cu încărcătură specială pentru Poli Iaşi ”A fost o săptămână grea pentru noi”. Meci cu încărcătură specială pentru Poli Iaşi
Artur Hoffmann, Ovidiu Gârbacea şi Filip Stoica au primit Ordinul Excelenţă Olimpică din partea COSR Artur Hoffmann, Ovidiu Gârbacea şi Filip Stoica au primit Ordinul Excelenţă Olimpică din partea COSR
VIDEO | Gestul care i-a pus pe jar pe fanii lui Arsenal! Ce a făcut jucătorul „tunarilor” imediat după eliminarea din sferturi VIDEO | Gestul care i-a pus pe jar pe fanii lui Arsenal! Ce a făcut jucătorul „tunarilor” imediat după eliminarea din sferturi
Gigi Becali, ofertă de 1.5 milioane de euro pentru un star din Superliga Gigi Becali, ofertă de 1.5 milioane de euro pentru un star din Superliga
Dan Petrescu începe curăţenia la CFR Cluj! Un jucător cu CV solid e OUT Dan Petrescu începe curăţenia la CFR Cluj! Un jucător cu CV solid e OUT
UEFA a sancţionat FC Barcelona pentru gesturi rasiste la meciul cu PSG UEFA a sancţionat FC Barcelona pentru gesturi rasiste la meciul cu PSG

VIDEO | "ROŞ-ALBAŞTRII" ÎI BĂTURĂ PE OLTENI. IOAN HORA, DUBLĂ PENTRU FCSB ÎN POARTA CRAIOVEI

Superliga Publicat pe 25 feb 2019

FCSB a învins-o cu 3-2 pe Universitatea Craiova, în derby-ul penultimei runde din sezonul regulat. Roş-albaştrii au înscris primii, prin Ioan Hora. Bucuria echipei lui Teja nu a ţinut mult, Rocha scoţând un penalty pentru olteni. Spre surprinderea tuturor, la punctul cu var a venit chiar portarul oaspeţilor, Mirko Pigliacelli. Italianul a transformat fără probleme şi scorul a devenit 1-1. Începutul reprizei secunde a fost perfect pentru echipa lui Mangia, Bărbuţ făcând 2-1. Trei minute mai târziu, însă, Lucian Filip a egalat pentru FCSB. În minutul 80, Tănase a căzut în careu şi arbitrul Avram a dictat 11 metri. Centralul i-a arătat apoi cartonaşul roşu lui Kelic, de la Craiova. Ioan Hora l-a învins pe Pigliacelli şi vicecampioana României a revenit în avantaj. Finalul nu a fost lipsit de incidente. Dennis Man şi Marius Briceag au fost eliminaţi după o încăierare generală. După victoria de duminică, FCSB a urcat pe 2 şi e la 3 puncte de liderul CFR. Craiova e pe 3, cu 45 de puncte.