CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin
Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart
VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Ganea reia spectaculos VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Ganea reia spectaculos
Mesaj pentru Horia Tecău Mesaj pentru Horia Tecău
Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie
VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj

VIDEO | S-A MAI RETRAS O LEGENDĂ DIN NBA. JUCĂTORULUI I-AU DAT LACRIMILE LA ULTIMUL MECI

Video Publicat pe 11 apr 2019

Dirk Nowitzki a spus adio baschetului. Germanul a jucat 21 de sezoane pentru Dallas Mavericks, un record absolut în NBA. În 2011 a ieşit campion. Tot el a fost primul european care a luat titlul de MVP, în 2017. Nowitzki are 14 prezenţe în NBA All-Star Game şi a devenit al şaselea jucător ca număr de puncte marcate în carieră din istoria NBA.

La ceremonia specială făcută de americani, jucătorul nu şi-a putut stăpâni lacrimile. O altă legendă din baschetul american, Dwayne Wade, şi-a încheiat şi el cariera. A îmbrăcat 16 ani tricoul celor de la Miami Heat, alături de care a cucerit 4 titluri consecutive în NBA.