VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol
Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1 Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1
FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa
VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final” VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final”
Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat” VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat”

Superliga Publicat de Răzvan Stîngă pe 30 iun 2020

Poli Iaşi şi FC Hermannstadt se întâlnesc în etapa cu numărul 7 în play-out-ul din Casa Liga 1. La pauză, gazdele conduc cu scorul de 2-1. Tabela a fost deschisă de moldoveni, încă din minutul 9, de Luckassen, cu o lovitură de cap, în urma unei centrări venite din flancul stâng. Egalarea a venit în minutul 13, după un gol marcat de fundaşul dreapta al sibienilor, Vodă. Scorul la pauză a fost stabilit de acelaşi Luckassen, care a punctat cu patru minut înaintea finalului primei părţi.

Dacă meciul se va termina aşa, iar Iaşi se va impune, cele două echipe îşi vor păstra, totuşi, locurile din play-out. Iaşiul va rămâne pe 5, cu 21 puncte, în timp ce FC Hermannstadt va fi cu o poziţie mai jos, dar cu trei puncte mai puţin. Poziţia a 6-a duce la barajul de menţinere-promovare.